Wioska Indiańska Howgh -Stary Waliszów

W sercu Ziemi Kłodzkiej w Starym Waliszowie w miejscu gdzie szum drzew łagodnie kołysze a widok otaczających gór wypełnia radością serce znajduje się Wioska Indiańska. 

https://www.howgh.com.pl/

Centrum animacji w centrum Ziemi Kłodzkiej. Jest to miejsce w którym kocha się zabawę, gdzie słychać śmiech i rodzą się niezapomniane wspomnienia. Wioska indiańska w Starym Waliszowie działa właściwie jako centrum animacji - oznacza to, że na odwiedzające ją wycieczki szkolne, kolonie, półkolonie i grupy zorganizowane czeka animator rodem z Ameryki, który zajmuje się gośćmi, przeprowadzając gry i zabawy. Są to przede wszystkim zabawy ruchowe takie jak gra na bębnach w tipi, stworzenie plemienia, przejście próby siły, zdobycie pióra czy gra w piłkę indiańską.

Na miejscu mieszkają też zwierzaki - owieczki, kozy, kury, króliki, które pasą się na pastwisku i które również są atrakcją tego miejsca. Zwierzęta z chęcią przyjmują też wszelkie czułości od przybywających dzieci - są oswojone na tyle, że bez problemu można je głaskać i dotykać.

Na uczestników zabawy czekają też typowo indiańskie rozrywki jak wspólne robienie amuletów, rzuty do celów, polowanie na bizona, rzuty do celu czy tańce. Dodatkowo, na najmłodsze dzieci czekają dmuchańce, dla starszych natomiast przygotowano Archery Tag, czyli łuczniczy paintball, z którego korzystać mogą osoby, które ukończyły 13 lat. Każdy uczestnik rozgrywki otrzymuje łuk, strzały zakończone gąbką, ochraniacz na głowę i ręce, a reszta należy już do niego, a właściwie do jego sprytu i szybkości. Chodzi przecież o to, by nie zostać trafionym przez przeciwnika! 

Hitem jest także wizyta w prawdziwym tipi. 4-godzinna zabawa wyzwala w dzieciach chęć odkrywania - uczniowie stawiają czoła wyzwaniom, których nie powstydziłby się prawdziwy Indianin! W trakcie wizyty w wiosce indiańskiej możliwe jest też rozpalenie ogniska i pieczenie kiełbasek. Nie zapomnijmy też o pióropuszach - specjalnych opaskach z piórem, które są obowiązkowym elementem każdego szanującego się Indianina. Wioska Indiańska Howgh - Tworzymy Wspomnienia, Niezapomniane Chwile i Uśmiechy!