Najlepsze miejsca w górach – co warto zobaczyć?

2022-10-05

Surowe piękno gór każdego roku przyciąga setki turystów na Ziemię Kłodzką. Niewątpliwą zaletą przebywania w tych rejonach są malownicze krajobrazy, otoczone dziką przyrodą zakątki oraz niewielkie, choć urokliwe mieściny. Nie ważne, w którą stronę się ruszy, nawet błąkając się bez celu, można natrafić na wyjątkowe dzieła natury, architektoniczne perełki oraz wspaniałe zabytki. W Starej Morawie chętnie witamy zarówno gości ze ścisłym planem zwiedzania, jak i tych bardziej spontanicznych, którzy jeszcze nie wiedzą, co chcą zobaczyć. Poniżej kilka wskazówek odnośnie najlepszych miejsc w Sudetach.

Miejsca w górach, w których z chęcią się zgubisz

Zabytki czy krajobrazy? Odpoczynek czy aktywnie spędzony czas? Każdy szuka na urlopie czegoś innego, jednak w powiecie kłodzkim można zaznać wszystkiego po trochu. Jeśli chodzi o obcowanie z naturą, bez wątpienia znajdzie się tutaj wiele zielonych labiryntów, w których warto trochę pobłądzić. Zwiedzając Międzygórze i podziwiając zabudowania w norweskim oraz tyrolskim stylu, można przy okazji zawędrować do Rezerwatu przyrody z majestatycznym wodospadem Wilczki. Wygląda on pięknie o każdej porze roku i stwarza wyjątkowe okoliczności do romantycznego spaceru. Warto też skierować się do Lądka-Zdroju. Samo miasteczko kryje wiele ciekawych lokacji, takich jak kawiarnia artystyczna Dom Klahra czy Park Zdrojowy, jednak podróżników zachęcamy szczególnie do podążenia okolicznymi trasami spacerowymi. Jedna z nich wiedzie przez ruiny starej wsi Karpno oraz Górę Trzech Krzyży.

Ciekawe miejsca w górach – koniecznie odwiedź te miejscówki

Niezapomniane miejsca w górach, które polecamy zmotoryzowanym przyjezdnym w Starej Morawie obejmują także lokacje nieco dalej położone, jednak niemniej zapierające dech w piersiach. Jedną z nich są Góry Stołowe w Sudetach Środkowych. Znaleźć tam można Błędne Skały, pełne formacji skalnych o ciekawych kształtach. Jeśli natomiast podróżni zechcą odwiedzić naszych sąsiadów w Czechach, podpowiemy aby udali się na drewnianą platformę widokową zwaną Ścieżką w Obłokach. Taki spacer pośród chmur z widokiem na Dolni Moravę to coś, czego każdy powinien doświadczyć.