Góry – atrakcje dla dzieci, które zaktywizują maluchy

2022-09-21

Dorośli lubią wspominać czasy swojego dzieciństwa oraz aktywne zabawy na podwórku, jednocześnie narzekając, że dzieci są dziś małymi leniuszkami. Komputer, tablet i telefon często zastępuje im piłkę czy rower. W tym wszystkim jednak łatwo zapomnieć, że to na nas spoczywają oczy naszych pociech. To właśnie my powinniśmy organizować im aktywnie czas i pokazywać, że nas też cieszą sporty oraz kreatywne zabawy. Wakacje w górach są do tego doskonałą okazją!

Zabawy dla dzieci w górach – Ziemia Kłodzka dla najmłodszych

Narty czy rower? Jeśli pojawisz się na Ziemi Kłodzkiej w sezonie wiosenno-letnim, rowerowe szlaki będą stały przed Tobą otworem. Trasy mają różny stopień trudności, a zatem bez problemu zabierzesz całą rodzinę na ekscytujący wyścig i sprawisz, że Twoja pociecha będzie mogła w końcu wypróbować prezent otrzymany na Komunię lub urodziny. Zimą za to możecie wszyscy świetnie bawić się w Ośrodku Narciarskim Czarna Góra, gdzie czeka moc atrakcji dla małych i dużych sportowców. Superszybki wyciąg Luxtorpeda oraz szkółka narciarska to jedne z nich. Nie zabraknie także miejsc, które warto zwiedzić razem z dziećmi. Małe księżniczki chętnie obejrzą Pałac Marianny Orańskiej, a mali odkrywcy zajrzą do Twierdzy Kłodzko, gdzie można nawet wykupić wystrzał z armaty.

Atrakcje dla dzieci w górach – kreatywne zabawy w Starej Morawie

Czy warto pojawić się w Starej Morawie razem z maluchami? Jak najbardziej! Nie tylko przechowamy Wasze narty lub rowery i polecimy miejsca do zwiedzenia, ale także zorganizujemy maluchom kreatywnie czas. Na terenie aparthotelu znajduje się plac zabaw z huśtawkami, hamakami oraz uroczym strumyczkiem. Odważni mogą wdrapać się też do domku na drzewie. Zarówno latem, jak i zimą organizujemy również warsztaty dla dzieci, prowadzone przez profesjonalistów. Lepienie z gliny, robienie plakatu rodzinnego lub pocztówki z wakacji, zajęcia z geologiem lub obserwacje pod mikroskopem to edukacyjne zabawy, które sprawią, że w maluchach rozbudzi się ciekawość świata. Dorośli natomiast mogą zrelaksować się przy stołach biesiadnych, urządzić wieczornego grilla lub wybrać sobie książkę z naszej biblioteki.