Domek w górach – cisza i spokój przede wszystkim

2022-05-24

Popularne powiedzenie mówi „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”. Chociaż używa się go nieco żartobliwie, nie da się ukryć, że czasem każdy potrzebuje trochę ciszy i spokoju, aby oderwać się od trudów codziennego życia. Podpowiadamy po cichu, że Bieszczady są już trochę przereklamowane, ale za to Stara Morawa i okolice mogą stanowić świetną alternatywę dla podróżników, którzy poszukują swojej odskoczni. Jakie lokacje mają szansę spodobać się takim osobom? Chętnie podpowiemy!

Relaks w górach – miejsca na chwilę refleksji

Powiat kłodzki to rejon, w którym nie brakuje miejscówek sprzyjających pogrążeniu się we własnych przemyśleniach, przy czym taki relaks może przybrać różne oblicza. Dla tych, którzy odprężają się na łonie natury, dobrą opcją będzie rezerwat przyrody z wodospadem Wilczki. W takich romantycznych okolicznościach można przejść się wśród zielonych ścieżek lub posiedzieć chwilę na ławeczce. Jako oazy przemyśleń, czasem dobrze sprawdzają się także miejsca kultu religijnego, zwłaszcza takie, o których krążą legendy. Sanktuarium Maria Śnieżna należy właśnie do takich lokacji. To niewielki kościółek w miejscowości Góra Igliczna, w którym znajduje się słynna figurka Matki Boskiej. Ma ona za sobą pewną burzliwą historię. Jeśli natomiast spacer i zwiedzanie nie dadzą wystarczającego ukojenia, polecamy zabiegi w uzdrowisku. Lądek Zdrój, do którego ze Starej Morawy można dojechać w około 10 minut, słynie z leczniczych wód. Ich skład chemiczny wyróżnia się na tle całej Europy. Kąpiele w tamtejszych źródłach to odpoczynek zarówno dla ciała, jak i dla ducha.

Ciche i spokojne miejsce w górach – zatrzymaj się w Starej Morawie

Bez względu na to, jakie atrakcje turystyczne znajdą się w urlopowym planie, nie należy zapominać o tym, jak istotne jest, aby mieć swoją wycieczkową przystań. Stara Morawa to wieś położona dolinie pomiędzy dwoma górskimi pasmami, czyli Masywem Śnieżnika i Górami Bialskimi, co sprawia, że widoki z okien aparthotelu są niezwykle malownicze. W połączeniu z miękkimi łóżkami i komfortowymi pokojami, w których goście mogą cieszyć się wszystkimi wygodami, daje to idealne warunki, aby delektować się ciszą oraz spokojem. Obok spacerów po szlakach oraz odwiedzania kolejnych lokacji, poranna kawka po dobrze przespanej nocy świetnie się sprawdza jako czynnik relaksujący.