Czarna Góra - poznaj najciekawsze atrakcje

2021-11-16

Latem nadmorskie kurorty przeżywają prawdziwe oblężenie amatorów plażowania, którzy właśnie w najcieplejszym okresie roku najchętniej wyruszają na wakacje. Miłośnikom gór natomiast nie brakuje rozrywek oraz pięknych miejsc do odwiedzenia niezależnie od sezonu. I to jest powód, dla którego bez względu na porę roku warto zainteresować się odwiedzeniem województwa dolnośląskiego, a szczególnie Czarnej Góry, gdzie na turystów czeka moc atrakcji. Ten region jest coraz bardziej popularny i dobrym pomysłem jest szybkie zarezerwowanie miejsc noclegowych, by zapewnić sobie nocleg w najlepiej ocenianych miejscach z klimatem. Przeczytaj już dziś o tym, co czeka na Ciebie na miejscu i zdecyduj czy warto szukać kwatery.

Czarna Góra koło Białki Tatrzańskiej – jakie atrakcje kryje?

Czarna Góra to położony w powiecie kłodzkim ośrodek narciarski, w którym niewątpliwie warto się pojawić nie tylko ze względu na trasy narciarskie. Każdy, kto kocha sporty zimowe lub po prostu uwielbia podziwiać górską scenerię, świetnie się tam odnajdzie.

Zarówno latem, jak i w najmroźniejsze miesiące w Czarnej Górze czeka moc atrakcji. Na miejscu można cieszyć się licznymi rowerowymi szlakami, strefą czystego powietrza oraz przejażdżką słynną Luxtorpedą, czyli super szybką kolejką linową. Dla tych, którzy szukają mocnych wrażeń, ciekawą zimową przygodą okaże się również wizyta w wyjątkowych parkach rozrywki Snowparku i Funparku, gdzie można spróbować zjazdu na dmuchanych poduchach i innych sprzętach.

Co jeszcze warto zobaczyć w Czarnej Górze i okolicach?

W powiecie kłodzkim nie brakuje pięknych miejsc, które warte są odwiedzenia. Nocując w okolicach Czarnej Góry zdecydowanie warto spędzić trochę czasu nad pięknym Zalewem w Starej Morawie. To sztuczny zbiornik wodny, który dziś jest ozdobą okolicy oraz miejscem uwielbianym przez turystów.

Co więcej, w niewielkiej urokliwej wsi można znaleźć nocleg w warunkach, które pozwalają na pełną regenerację po wielu godzinach aktywnie spędzonych w Czarnej Górze. Tutaj można zobaczyć jak wygląda jeden z apartamentów. Dodatkowym atutem będzie piękny widok na góry, a przede wszystkim na Śnieżnik, najwyższy szczyt masywu Śnieżnika.