Czarna Góra – co zwiedzić, by dobrze się bawić?

2021-12-10

Jakie miejsce szczególnie warto odwiedzić, jeśli lubi się aktywny wypoczynek? Mieszkańcy Dolnego Śląska z pewnością polecą ośrodek narciarski Czarna Góra. Co poleciliby natomiast latem? Również Czarną Górę! Bez względu na porę roku, nie zabraknie tam rozrywek dla turystów, którzy tłumnie przyjeżdżają z rodzinami, znajomymi czy partnerami, aby nawdychać się górskiego powietrza i dać sobie solidny wycisk dla zdrowia. My także polecamy taki pokrzepiający wysiłek każdemu i zapraszamy do sprawdzenia, jakie atrakcje Czarna Góra ma do zaoferowania. Poniżej nasze sugestie.

Najciekawsze atrakcje – Czarna Góra latem

Czy myślałeś kiedyś o tym, że jedną z największych wakacyjnych atrakcji będzie…oddychanie? Czarna Góra znajduje się powyżej punktu inwersji powietrza. Brzmi to enigmatycznie, co jednak oznacza w praktyce? Wszystkie zanieczyszczenia zostają poniżej, a Ty nie wdychasz toksyn. Przekonaj się, że takie doświadczenie może być oczyszczające! A co potem? Może Bike Park Czarna Góra, który pozwoli Ci na szalony zjazd jedną z tras. Możesz dobrać poziom trudności szlaku do Twoich umiejętności. Kiedy już się wyszalejesz, możesz przejechać się do Starej Morawy nad Zalew. Jeśli jesteś z dziećmi, z pewnością będą świetnie bawić się na terenie kąpieliska. Stamtąd będziesz mieć blisko do naszego aparthotelu, więc sprawdź dostępność pokoi już teraz i zapewnij sobie miejsce do wypoczynku. 

Atrakcje turystyczne – Czarna Góra w sezonie zimowym

Zimowe atrakcje turystyczne Czarnej Góry to prawdziwa gratka dla amatorów (i mistrzów) sportów zimowych. Słynne na całą Polskę trasy narciarskie czekają na śmiałków. W tamtejszej szkółce narciarskiej możesz także zarazić dziecko swoją pasją. Nawet Twój pies może wziąć udział w zabawie, jeśli chcesz amatorsko uprawiać z nim skijoring. Pragniesz więcej atrakcji? To może zjazd z Czarnej Żmii, czyli największego alpline coastera w Polsce? Jeśli spodobają Ci się takie ekstremalne wrażenia, zachęcamy także do przejażdżki Luxtorpedą. Na tej super szybkiej kolejce można z wrażenia zgubić narty.