Pomysł na wczasy – w góry czy nad wodę?

2021-12-02

Przyjęło się, że w okresie wakacyjnym miłośnicy spacerów po górskich szlakach oraz wielbiciele wodnych atrakcji, rozjeżdżają się w dwóch różnych kierunkach. Obie opcje są bardzo kuszące, zwłaszcza, że zarówno wokół miejscowości położonych w górach, jak i tych nad wodą, znajdują się warte odwiedzenia ośrodki turystyczne. A tam zazwyczaj kryje się moc atrakcji dla całej rodziny. Dla tych, którzy chcieliby podczas urlopu cieszyć się zarówno bliskością zbiornika wodnego, jak i górskim powietrzem, dobrym pomysłem na udany wyjazd jest odwiedzenie Starej Morawy. Ta urokliwa wieś położona jest na dolnym śląsku, pomiędzy dwoma górskimi pasmami. W pobliżu znajdziemy również kąpielisko tzw Zalew w Starej Morawie. Podpowiadamy, jak wygląda kwestia noclegów oraz okolicznych atrakcji.

Góry – nocleg dla rodzin i par

Decydując się na wycieczkę z rodziną lub z drugą połówką, musimy odpowiednio zadbać o kwestię zakwaterowania. Jeśli wybieramy się w góry, nocleg jest szczególnie ważny, gdyż sporty zimowe, spacery po szlakach czy zwiedzanie jaskiń, wymagają od nas naładowanych baterii. Komfort nasz i bliskich nam osób może zależeć od tego, czy z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwujemy dobre miejsce noclegowe. Aparthotel, apartamenty czy po prostu noclegi w Starej Morawie to miejsce przyjazne parom, rodzinom z dziećmi, a nawet właścicielom czworonogów, a dodatkowo warunki noclegowe są bardzo dogodne. Warto także zorientować się, co znajduje się na terenie obiektu, gdyż może się okazać, że będzie on dla nas równie dobrym miejscem na rekreację, jak Zalew czy górskie ścieżki. Hamaki, trampoliny czy miejsce na grilla to jedne z udogodnień, które czekają na gości.

Atrakcje – góry dla turystów

W okolice Sudetów kierują się najczęściej osoby, które lubią naturę, aktywność fizyczną oraz piesze wycieczki, jednak mimo to warto posiadać samochód, jeśli chcemy w pełni cieszyć się zwiedzaniem. Jakie atrakcje góry i okoliczne miasteczka mogą nam więc zaoferować? Ze Starej Morawy dotrzemy nad Zalew, pojedziemy do Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra, zajrzymy do Sanktuarium Maria Śnieżna czy przejdziemy przez Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie lub Kopalnie Uranu. Właśnie ze Starej Morawy jest najbliżej na Scieżka w Chmurach – Stezka v Oblacih – Sky walk w Dolnej Moravie po stronie czeskiej. Dla osób żądnych wrażeń, bez wątpienia nie zabraknie i innych rozrywek.