Dolina Morawy – poznaj to wyjątkowe miejsce

2021-11-09

Sopot, Zakopane czy Kraków to popularne miejscówki turystyczne, które co roku odwiedza wiele osób. Jest duża szansa, że jeśli lubisz podróżować to już nie raz tam zawitałeś. Jednak chociaż niewątpliwie każdy z naszych rodzimych ośrodków turystycznych ma swój czar, to mimo wszystko warto wciąż szukać nowych, ciekawych lokacji, w których spędzenie urlopu pozwoli wypocząć lub będzie wspaniałą przygodą.

Jednym z miejsc, w których zdecydowanie powinieneś się pojawić, jest Dolina Morawy, położona na Dolnym Śląsku. W szczególności zaś rozważ zatrzymanie się w urokliwej wsi otoczonej pięknymi górskimi krajobrazami, czyli w Starej Morawie. Dowiedz się, dlaczego jest to dobry cel wakacyjnej podróży.

Stara Morawa – czy wieś to dobre miejsce na wypoczynek?

Bez względu na to, jaką porę roku wybieramy na nasz wymarzony urlop, góry zawsze się sprawdzają i to bez względu na to, czy chcemy naładować baterie czy aktywnie spędzić ten czas. Dlatego też Stara Morawa stanowi niebanalną, a za razem doskonałą miejscówkę, do której chętnie przybywają turyści z Polski i zagranicy. Chociaż niektórzy mogliby pomyśleć, że wieś oznacza spartańskie warunki noclegowe, jest to dalekie od prawdy. Przede wszystkim w okolicy możemy liczyć na wspaniałe widoki i cieszyć się zacisznym ustroniem. Tutaj można też zapoznać się ze standardem aparthotelu w Starej Morawie i przekonać się, że nocowanie na wsi potrafi być komfortowe.

Zalew w Starej Morawie – relaks nad wodą

Stara Morawa jest dobrym punktem startowym dla urlopowiczów, którzy lubią zwiedzanie czy sport. W pobliżu znajduje się Czarna Góra Resort, mnóstwo szlaków górskich i tras rowerowych. I Singeltrack Glacensis. Ciekawym miejscem jest także Jaskinia Niedźwiedzia. Jednak znajdzie się również czas i miejsce na relaks, zwłaszcza dla miłośników rekreacji nad wodą. Zalew w Starej Morawie jest jedną z miejscowych atrakcji, którą niewątpliwie warto obejrzeć. Kąpielisko powstało z funduszy europejskich, jednak pod względem estetycznym nie ustępuje naturalnym zbiornikom wodnym. W pobliżu znajduje się także pole namiotowe oraz punkty gastronomiczne.