Lądek-Zdrój – wody termalne, które zrobią dla Ciebie wiele dobrego

2022-11-04

Woda oraz górski klimat to wspaniała kombinacja, jeśli chcesz zrobić coś dobrego dla swojego ciała. Kompleksową kurację prozdrowotną, po której z urlopu wrócisz wypoczęty, możesz odbyć na Ziemi Kłodzkiej. Skieruj się do Lądka-Zdroju i ciesz się rześkim powietrzem oraz wodami termalnymi, których unikalność cenią zarówno Polacy, jak i turyści z całej Europy.

Gorące źródła Lądek-Zdrój – poznaj zabiegi lecznicze

Lądek Zdrój może poszczycić się aż sześcioma naturalnymi źródłami wody leczniczej, a także jednym głębokim odwiertem, w którym kryją się wody termalne. Nie bez powodu miasto to zostało okrzyknięte najstarszym uzdrowiskiem w Polsce. Z dobrodziejstwa wód korzysta się tam już od XIII wieku, a swoje stopy zamoczyło w nich wiele znanych osobistości. Wśród znamienitych gości uzdrowiska wymienić można między innymi Wolfganga Goethego, pruskiego monarchę Fryderyka II czy Johna Quincy Adamsa, dawnego prezydenta USA.

Długa historia Lądka-Zdroju jako ośrodka, w którym korzystać można z wodnej terapii oraz relaksu powoduje, że dziś niewielkie miasteczko wciąż kwitnie. Turyści nie przestają interesować się innowacyjnymi zabiegami, które pozwalają im naładować baterie i odzyskać zdrowie. Wśród popularnych usług znajdują się między innymi kąpiele perełkowe czy masaże podwodne. Co jednak są w stanie nam dać takie kuracje, poza kilkoma chwilami miłego pluskania się w wodzie? Poprawa samopoczucia, redukcja zmęczenia i bólów mięśniowych, a także wsparcie leczeniu wielu schorzeń np. osteoporozy, chorób układu nerwowego czy problemów skórnych – to pozwolą osiągnąć wodne zabiegi.

Wody termalne i ich skład – co kryje Lądek-Zdrój?

Zdrowotne korzyści pobytu w Lądku-Zdroju odczuć można zarówno ze względu na wodne atrakcje, jak i na powietrze. Unikalne na skalę europejską wody radoczynne siarczkowo-fluorowe sprawiają, że każda kąpiel staje się odprężającą terapią. Świetnie wpłynie na nas również przebywanie w strefie klimatycznej górskiej dolnej, która pod względem właściwości klimatoterapeutycznych ma bardzo dużą wartość. Warto jednak mieć na uwadze, że to nie jedyne godne polecenia miejsce w okolicach Starej Morawy. W naszym aparthotelu chętnie przenocujemy kuracjuszy i wskażemy im drogę do wielu ciekawych lokacji.