Śnieżnik – noclegi w pobliżu najwyższego szczytu Sudetów Wschodnich

2022-10-13

Sudety Wschodnie to piękne góry, wśród których niezaprzeczalnie króluje śnieżnik. Najwyższy szczy po Polskiej stronie tego pasma od dawna przyciąga wzrok turystów odwiedzających Ziemię Kłodzką i zaprasza do wędrówki malowniczymi krajobrazami. Wszystkich atrakcji nie uda się zwiedzić w jeden dzień, dlatego trzeba postarać się o miejsce, w którym da się naładować akumulatory. Dlaczego warto znaleźć wygodne noclegi w okolicy Śnieżnika i zostać tam na dłużej? Oto kilka powodów.

Wygodne apartamenty – Śnieżnik dla aktywnych turystów

1425 metrów nad poziomem morza – tak właśnie wypada pomiar wysokości Śnieżnika. Góra ta rzuca turystom wyzwanie, którego trudność jest uzależniona od obranego szlaku, przygotowania do wyprawy oraz kondycji wędrowców. Bez trudu można znaleźć takie trasy, które udaje się pokonać całym rodzinom, jeśli tylko maluchy wykażą się odpowiednią wytrwałością, a rodzice cierpliwością. Jedną z popularniejszych dróg można rozpocząć w ośrodku narciarskim Czarna Góra. Szczególnie małoletni zdobywcy szlaków docenią ją na początku, kiedy będzie można przejechać się Luxtorpedą. Szybki wyciąg pozwoli przebyć pierwszy etap eskapady. Po drodze czekają obiekty takie jak: nieczynna wieża widokowa, kapliczka na Przełęczy Śnieżnickiej czy Schronisko PTTK. Oczywiście taka przygoda sprawi przyjemność osobom, które wybierają się na nią wypoczęte. W Starej Morawie nie wypuścimy na szlak żadnego niewyspanego turysty, więc zachęcamy do sprawdzenia dostępności pokojów.

Apartamenty pod Śnieżnikiem – Czarna Góra 15 minut od nas!

Zarówno polscy wielbiciele gór, jak i zagraniczni goście szukając apartamentów pod Śnieżnikiem, zaglądają do niewielkiej wsi na Ziemi Kłodzkiej. W Starej Morawie mamy pokoje z widokami, wygodnymi łóżkami oraz wieloma udogodnieniami, które uprzyjemnią wypoczynek pomiędzy kolejnymi wycieczkami na szlak. Zaletą jest także bardzo dobre położenie. Znajdujemy się 15 minut jazdy od Czarna Góra Ski Resort. Docenią to osoby, które kochają sporty zimowe, ścieżki rowerowe oraz aktywną rekreację bez względu na porę roku.