Singletrack w Międzygórzu – dolnośląskie atrakcje dla rowerzystów

2022-09-28

Rower jest Twoim najwierniejszym towarzyszem podróży? W takim razie wybierz się w Sudety. Czeka tam na Ciebie około 300 kilometrów tras, w tym singletrack w Międzygórzu. Tego typu ścieżki posiadają naturalną powierzchnię i najczęściej położone są w pobliżu gór, co przekłada się na wrażenia z jazdy. Jednocześnie nie są tak wymagające jak trasy enduro. Jeśli więc słyszałeś o singletrack Glacensis i chcesz spróbować swoich sił, polecamy Ci pętlę w Międzygórzu. Dowiedz się, czego możesz się tam spodziewać.

Międzygórze – singletrack o lekkim stopniu zaawansowania

Singletrack w Międzygórzu to dość długa trasa, która liczy łącznie 28,5 km. Przejechanie jej zajmuje około 2,5 godziny. Mimo dosyć długiego dystansu, który rowerzysta ma do pokonania, określą się tę trasę jako stosunkowo łatwą technicznie. Nie trzeba zatem być profesjonalnym cyklistą, choć warto mieć dobrą kondycję. Brama wjazdowa znajduje się około 2 km od centrum miasta. Po jej minięciu kierujemy się na Czarną Górę i rozpoczynamy jazdę po zachodnich stokach. Początkowe odcinki to głównie niezbyt gwałtowne lecz przyjemne zjazdy i stosunkowo łatwe do pokonania przeszkody. Następnie będziemy musieli pokonać fragment publicznej drogi w Międzygórzu, po czym ponownie wkraczamy na singletrack. Na trasie można podziwiać piękne widoki i cieszyć się bliskością przyrody, ale również rzucić okiem na miejscową architekturę. Domki w stylu tyrolskim przykuwają uwagę i kreują wyjątkowy klimat, więc zdecydowanie warto przy nich zwolnić. Na drodze nie zabraknie również restauracji dla zmęczonych kolaży.

Singletrack Glacensis – rowerem po Międzygórzu i nie tylko

System singletrack Glacensis to 27 pętli o różnym stopniu trudności, które pozwalają na zwiedzenie rowerem niemal całej Ziemi Kłodzkiej. Takie przedsięwzięcie oczywiście zajmie kilka dni, ale dla chcącego nic trudnego. W pobliżu Międzygórza znaleźć można kilka wartych przejechania tras. Są to między innymi Pętla Ostoja czy Pętla pod Śnieżnikiem, które są określane jako łatwe. Poszukując miejsca noclegowego, które będzie dobrą bazą startową dla takiej eskapady, zajrzyj do Starej Morawy. Zaścielemy łóżko dla zmęczonego trasą, przechowamy rowery i opowiemy o najciekawszych atrakcjach.