Samotny wyjazd – Polska dla samotnych wędrowców

2022-09-15

Podróże z rodziną lub przyjaciółmi potrafią być pełne wrażeń i wyjątkowych wspomnień, jednak czasem od wyjazdu wypoczynkowego oczekujemy czegoś zgoła innego. Oderwanie się od codzienności i chwila dla siebie to powód, dla którego nawet naszych bliskich jesteśmy gotowi zostawić za sobą. Nic w tym dziwnego, w końcu żebyśmy mogli zatęsknić, potrzebna jest chociaż krótka rozłąka. Jeśli zatem szukasz pomysłu na samotny wyjazd w Polsce, przyjedź w góry, naładuj baterie i przywieź bliskim ciekawą historię z samotnej wędrówki.

Gdzie wyjechać samemu? Sudety Wschodnie czekają!

W Sudetach Wschodnich nie brakuje atrakcji dla tych, którzy nie boją się szlaków. Odważny wędrowiec obejrzy niejeden piękny krajobraz i zdobędzie niejeden szczyt. Warto udać się na przykład na Śnieżnik lub wybrać jedną z tras prowadzących na Trójmorski Wierch. Swoistym testem odwagi dla każdego samotnego podróżnika będzie także odwiedzenie niezwykłych jaskiń, skrytych na Ziemi Kłodzkiej. Warto zacząć od Kletna i tamtejszej Jaskini Niedźwiedziej. Bogata szata naciekowa oraz dobre oświetlenie zapewniają niezwykłe wrażenia, jednak prawdziwym wyzwaniem są dolne partie jaskini. Możesz przejść ścieżką ekstremalną jeśli masz dobrą kondycję i szczupłą sylwetkę. Kolejnym przystankiem może być Jaskinia Radochowska, która zimą jest domem dla hibernujących nietoperzy. A jeśli wciąż będzie Ci mało wrażeń, na zwiedzanie czeka też Kopalnia Uranu.

Stara Morawa – gdzie wyjechać samemu na weekend?

Polskie góry to nie tylko szczyty i głęboko ukryte jaskinie. To także piękne otwarte przestrzenie, zielona roślinność oraz miejscowa fauna. Warto na przykład zatrzymać się na chwilę nad Zalewem i zobaczyć sztuczny zbiornik wodny, który stanowi wspólne dzieło człowieka i natury. W Starej Morawie wypoczniesz, nacieszysz się widokami z okna oraz bliskością Zalewu. Chętnie ugościmy Cię tutaj, polecimy najciekawsze miejscówki i zabawimy rozmową albo damy Ci upragniony święty spokój. Staramy się rozumieć potrzeby każdego gościa! Być może następnym razem zawitasz u nas w towarzystwie znajomych lub przywieziesz czworonożnego przyjaciela. Bez względu na wszystko, powitamy Cię tak samo chętnie.