Piękne miejsca w górach – zawitaj na Ziemi Kłodzkiej

2022-08-24

Wyjazd w góry to prawdziwa uczta dla zmysłów. Nie inaczej jest w Sudetach Wschodnich. Chłód leczniczych wód Lądka-Zdroju, twarda ziemia pod stopami na szlakach wiodących na Śnieżnik, świeże górskie powietrze i pęd wiatru podczas rowerowych lub narciarskich ekscesów to powody, dla których turyści kochają Ziemię Kłodzką. Jednak przede wszystkim to wrażenia wizualne są tymi, które grają pierwsze skrzypce dla wędrowców, sportowców i kuracjuszy. Mowa tutaj o malowniczej scenerii oraz wyjątkowej architekturze niezwykłych lokacji, położonych w województwie dolnośląskim.

Gdzie warto jechać w góry? Zachwyć się widokami!

Wspaniałe widoki niewątpliwie czekają nas na górskich szczytach. Turysta wyposażony w dobre buty, butelkę wody i naładowane baterie, jest w stanie wspiąć się po stromych ścieżkach i zobaczyć to, co Śnieżnik ma najlepszego. Jedna z prostszych tras prowadzi z Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra i można rozpocząć ją od przejazdu superszybkim wyciągiem Luxtorpedą. Po wdrapaniu się na Śnieżnik, natrafimy na wieżę widokową, jednak krajobraz powinniśmy podziwiać raczej stojąc twardo na ziemi, gdyż obiekt grozi zawaleniem. Niemniej jednak wrażenia są wyjątkowe. Jakie jeszcze miejscówki dostarczą wyjątkowych doznań wizualnych? Warto udać się do rezerwatu przyrody wodospad Wilczki w Międzygórzu. Wyjątkowe okoliczności przyrody wraz z okazałym wodospadem to wspaniałe tło do wypoczynku lub romantycznego spaceru. Jeśli natomiast udamy się do naszych czeskich sąsiadów, będziemy mieć okazję podziwiać dolinę Morawy z ogromnej drewnianej platformy widokowej.

Ciekawe miejsca w polskich górach – poznaj wyjątkową architekturę

Pod względem architektonicznym Ziemia Kłodzka również prezentuje wiele wyjątkowych niespodzianek. Co warto zobaczyć? My polecamy nocne zwiedzanie tajemniczej Twierdzy Kłodzko oraz odwiedzenie Wapiennika Łaskawy Kamień w pobliżu Starej Morawy. Oprócz tego zachęcamy też do zabawienia się w odkrywcę zamków i sprawdzenia Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Po drodze do wodospadu Wilczki, warto także rzucić okiem na zabudowania Międzygórza, czyli piękną architekturę norweską i tyrolską, tworzącą w miasteczku wyjątkowy klimat.