Kopalnia Uranu – zwiedzanie z dreszczykiem dla odważnych przyrodników

2022-08-12

Góry przyciągają miłośników przyrody z różnymi upodobaniami. Przede wszystkim są to spacerowicze nastawieni na podziwianie pięknych górskich krajobrazów, bujnych lasów oraz zielonych łąk. Jednak niekiedy w dolne rejony Polski zaglądają także turyści spragnieni mocniejszych wrażeń i poszukujący nieco bardziej mrocznych miejsc. Właśnie dla nich przeznaczone są takie lokacje jak Kopalnia Uranu w okolicach Stronia Śląskiego. Co da się tam znaleźć i czy można bezpiecznie się tam zapuścić, nie mając doświadczenia w zwiedzaniu jaskiń? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Czy zwiedzanie Kopalni Uranu jest bezpieczne?

Zwiedzanie może być wspaniałą przygodą i nieść za sobą przyjemny dreszczyk emocji. Jednak w poszukiwaniu wrażeń należy pamiętać, aby zachować odpowiednią ostrożność i nie wchodzić do miejsc, które nie są przeznaczone dla turystów. Jeśli chodzi o Kopalnię Uranu, na szczęście nie ma żadnego zagrożenia. Ścieżka dla zwiedzających jest odpowiednio oświetlona, więc poruszanie się po tajemniczych korytarzach groty jest jak najbardziej bezpieczne. Podczas wycieczki zorganizowanej będzie nam towarzyszył przewodnik. Nie ma się również czego obawiać w kwestii promieniowania radioaktywnego. Takie zapewnienie widnieje na oficjalnej stronie kopalni.

Kopalnia Uranu w Stroniu Śląskim – co oferuje turystom?

Jakie atrakcje są przewidziane dla odważnych, którzy zdecydują się wejść do Kopalni Uranu w Stroniu Śląskim? Można zdecydować się na pakiet podstawowy, czyli około 45 minut spaceru po wnętrzu jaskini, jednak warto zainteresować się również innymi opcjami. Quest Terenowy na przykład to zabawa utrzymana w klimatach gry Minecraft, która na pewno spodoba się wielbicielom łamigłówek. Można także zapisać się na nocne zwiedzanie. Ciekawą opcją jest gra integracyjna dla dorosłych Misja U-238, gdzie uczestnicy wcielają się w naukowców. Co pozostaje dla najbardziej odważnych? Czeka ich Ekstremalna Przygoda, co wiąże się z odwiedzeniem niedostępnych sztolni pod opieką przewodnika. Po takich wrażeniach warto dobrze wypocząć, więc zapraszamy do apartamentów nad Zalewem w Starej Morawie. Chętnie poradzimy, jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w pobliżu.