Poznaj Zalew – Stara Morawa zaprasza fanów wodnych atrakcji!

2022-08-08

Odwieczny dylemat każdego urlopowicza, który planuje wyjazd w okresie letnim, to wybór między wypoczynkiem nad wodą, a spacerami po górskich szlakach. Oczywiście jest również wielu turystów z Polski oraz zza granicy, którzy wiedzą, że wcale nie muszą wybierać. Od lat gościmy takie osoby w Starej Morawie nad Zalewem. Jeśli więc chcesz pochodzić po ścieżkach turystycznych, ale również zamoczyć nogi, tutaj osiągniesz idealny kompromis.

Kąpielisko Stara Morawa – co czeka na miejscu?

Przy zboczu góry Krzyżnik w Masywie Śnieżnika znajduje się zbiornik wodny o powierzchni około 5,5 ha. Jest to właśnie Zalew w Starej Morawie, który stanowi od wielu lat miejscową atrakcję turystyczną uwielbianą przez rodziny z dziećmi i nie tylko. Ten obiekt rekreacyjny świetnie nadaje się na miejsce odpoczynku w ciepłe letnie dni. Znajduje się tam kąpielisko oraz brodzik, w którym mogą pluskać się maluchy. Oprócz tego istnieje możliwość, aby ułożyć się w pobliżu na piaszczystej plaży, przejść po molo i obejrzeć krajobraz z wieży widokowej. Niektórzy nawet korzystają z możliwości wędkowania lub pływają rowerami wodnymi. Sprawia to, że Zalew pod względem atrakcji nie ustępuje nadmorskim kurortom.

Zalew nad Starą Morawą – jak powstał?

Patrząc na Zalew nad Starą Morawą niełatwo się domyślić, że jest to sztuczny zbiornik wodny. Istnieje on od 2007 roku, a jego powstanie zostało sfinansowane z funduszy europejskich. Południowo-zachodni brzeg jest ukształtowany naturalnie, jednak pozostałe zostały wykonane w postaci betonowego obwałowania. Malownicza sceneria otaczająca Zalew sprawia jednak, że świetnie harmonizuje on z miejscowym krajobrazem i dzięki temu wygląda równie pięknie, jak naturalne zbiorniki wodne.

Plaża w Starej Morawie – wypoczynek i rekreacja

Pobyt na plaży nad Zalewem może być równie relaksujący, jak opalanie wśród szumu morskich fal. Jednocześnie można mieć tutaj dostęp do górskiego powietrza i cieszyć się widokami. Niemałą zaletą tej okolicy jest także pobliski aparthotel, w którym zapraszamy na wieczornego grilla oraz ucztę przy naszych stołach biesiadnych. Stara Morawa czeka zarówno na plażowiczów, jak i górskich wędrowców.