Muzeum Ziemi – poznaj prastarą historię i zobacz dinozaury

2022-08-02

Wyjazd w góry z rodziną to świetny pomysł dla tych, którzy chcą, by niespożyta energia ich pociech znalazła ujście. Jest to także dobra opcja dla rodziców, którzy szukają sposobu, aby nieco zaktywizować małych leniuchów. Wybierając się na Ziemię Kłodzką, można wędrować górskimi szlakami, jeździć na nartach i rowerze, ale również znaleźć czas na chwilę wytchnienia i małą lekcję historii. Twoje dziecko niezbyt entuzjastycznie reaguje na wieść, że wybieracie się do muzeum? W takim razie poczekaj aż dowie się, że jedziecie zobaczyć dinozaury!

Geologiczne Muzeum Ziemi w Kletnie – atrakcje dla zwiedzających

Niedaleko Starej Morawy, w pobliskim Kletnie, mieści się Geologiczne Muzeum Ziemi. To wyjątkowe miejsce przeznaczone jest dla osób lubiących odkrywać historię zbyt dawną, by jej ślady mogły być zapisane ludzką ręką. Tutaj opowieść o dawnych czasach snują skamieliny oraz minerały zebrane z całego świata. Zwiedzający mogą więc podziwiać między innymi sporą kolekcję agatów, kwarców, minerałów rudnych i wielu innych kamieni szlachetnych. Jednak największe zainteresowanie, zwłaszcza wśród najmłodszych, wzbudzą zapewne eksponaty związane z dinozaurami. Do obejrzenia są skamieniałe jaja dinozaurów, ślady łap znalezione w Górach Stołowych oraz skamieniałe dinozaurze i mamucie zęby. Co więcej, bilet wstępu obejmuje również Park Jurajski, w którym można podziwiać makiety majestatycznych prastarych stworów w skali 1:1. Oprócz tego znajduje się tam skamieniały las permski oraz ozdobne skalniaki z roślinami górskimi. Sprawia to, że zarówno mali zwiedzający, jak i osoby dorosłe, będą mogły wynieść z tego miejsca cenną lekcję oraz miłe wspomnienia.

Muzeum Ziemi i inne powody, aby odwiedzić Kletno

Kletno to niepozorne miasteczko położone w województwie dolnośląskim, jednak niewątpliwie warto je odwiedzić. Nie tylko fani dinozaurów znajdą tam coś dla siebie. Z wizyty w Kletnie ucieszy się również każdy odważny grotołaz, który zechce zobaczyć Jaskinię Niedźwiedzią. Poruszając się przeznaczonym dla turystów szlakiem, można obejrzeć wyjątkową szatę naciekową jaskini. Jest także ścieżka dla śmiałków, którzy chcą przecisnąć się dolnymi partiami.