Ziemia Kłodzka – zwiedzaj, baw się i wypoczywaj

2022-07-28

Czy to możliwe, żeby istniało miejsce, w którym każdy urlopowicz będzie się dobrze bawił, niezależnie od preferencji? Być może nie, ale Ziemia Kłodzka z pewnością jest bardzo blisko spełnienia tego kryterium. Zarówno Polacy, jak i zagraniczni goście zaglądają do Starej Morawy, aby uczynić z niej bazę wypadową i zwiedzać okoliczne miasta i miasteczka lub chodzić po górskich szlakach i podziwiać malownicze widoki. To właśnie różnorodność atrakcji tak bardzo przyciąga odwiedzających do tego malowniczego regionu Polski.

Ziemia Kłodzka – atrakcje dla każdego

Z pobytu na Ziemi Kłodzkiej ucieszą się szczególnie wielbiciele natury oraz górskich krajobrazów. Stara Morawa pod tym względem jest szczególnie zachwycająca. Wieś położona jest w dolinie rzeki Morawki. Teren ten rozgranicza dwa pasma górskie, czyli Masyw Śnieżnika oraz Góry Bialskie, w związku z czym w okolicy nie zabraknie szlaków pieszych i rowerowych. Nasi goście chwalą także malownicze widoki z okien, które zachęcają do wyruszenia na wędrówkę. Jednak Ziemia Kłodzka chętnie wita również amatorów sportowych wrażeń i zimowych atrakcji. Popularność pobliskiego Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra jest dowodem na to, że aktywni turyści świetnie się tu odnajdą. Do ich dyspozycji pozostają trasy narciarskie, super szybki wyciąg Luxtorpeda, park linowy czy wypożyczalnia hulajnóg terenowych. A może coś dla regeneracji ciała i odzyskania spokoju ducha? Górskie rejony nie od dziś są otwarte na kuracjuszy, zatem w powiecie kłodzkim również mogą oni znaleźć coś dla siebie. Polecaną destynacją jest tutaj przede wszystkim Lądek-Zdrój z najstarszym uzdrowiskiem w Polsce. Wody termalne siarczkowo-fluorkowe, w których można się tam zanurzyć, zdecydowanie służą zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Co warto zobaczyć na Ziemi Kłodzkiej?

Na Ziemi Kłodzkiej można zarówno się zdrowo spocić, jak i zregenerować po całym dniu wrażeń. Co jednak z tymi, którzy lubią zwiedzać? Dla nich do odkrycia pozostaje wiele lokacji, spośród których szczególnie warte wyróżnienia to Sanktuarium Maria Śnieżna, Twierdza Kłodzko, Pałac Marianny Orańskiej czy Wapiennik Łaskawy Kamień. Miejsca te zadowolą kolejno, fanów sztuki sakralnej, obiektów obronnych, tajemniczych zamków oraz industrialnych budowli. O wiele więcej atrakcji dla turystów możecie zapytać nas na miejscu w Starej Morawie. Chętnie opowiemy o naszych ulubionych i poinstruujemy jak dojechać.