Szlak z Czarnej Góry na Śnieżnik – piękne widoki gwarantowane!

2022-07-15

Sudety Wschodnie to góry, które od zawsze przyciągały turystów. Wśród nich znaleźć można amatorów sportów zimowych z Polski i z zza granicy, a także zapalonych górołazów. Chociaż ekstremalnych wrażeń nie brakuje na Ziemi Kłodzkiej, goszczą tu również często rodziny z dziećmi. Wcale nie jest powiedziane, że maluchy z rodzicami muszą ograniczyć się do pluskania nad Zalewem czy zwiedzania zabytków. Jeśli więc Twoje pociechy są na tyle odważne, by ruszyć z plecakiem w drogę, znajdziesz tu szlaki o stopniu trudności, z którym poradzi sobie cała familia. Jedna z takich tras prowadzi z Czarnej Góry na Śnieżnik.

Z Czarnej Góry na Śnieżnik – co Cię czeka na trasie?

Przemierzanie szlaku z Czarnej Góry na Śnieżnik można rozpocząć od jednej z najciekawszych atrakcji Ośrodka Narciarskiego. Maluchy z pewnością ucieszą się z przejażdżki Luxtorpedą, czyli super szybką nowoczesną kolejką górską. Po opuszczeniu wyciągu można udać się na szczyt Czarnej Góry, ścieżką wiodącą przez las. Wówczas można także obejrzeć wieżę widokową, jednak jej kiepski stan techniczny nie pozwala na korzystanie z obiektu. Nie należy więc na niego wchodzić ani pozwalać na to dzieciom. Następnie warto udać się na Jaworową Kopę, podążając czerwonym szlakiem i przy okazji dotrzeć do przełęczy Żmijowa Polana. Kolejne kroki należy skierować do Hali pod Śnieżnikiem. Potem już tylko szeroki i przyjemny szlak przez Żmijowiec i Przełęcz Śnieżnicką, by za chwilę zza leśnych drzew miał się wyłonić Śnieżnik oraz piękne Góry Bialskie. Na Przełęczy Śnieżnickiej mijamy kapliczkę i udajemy się w kierunku Schroniska PTTK na Śnieżniku. Do zdobycia szczytu zostaje nam już wówczas około 45 minut drogi w górę.

Trasa na Śnieżnik z Czarnej Góry – nie tylko dla weteranów

Polecamy trasę na Śnieżnik z Czarnej Góry każdemu, kto lubi wędrować i podziwiać piękne widoki. Na szczęście szlak nie jest wymagający i spokojnie można udać się na wyprawę z dziećmi. Warto jednak pamiętać, że mimo iż droga nie jest stroma, maluchy mogą okazać się zbyt niecierpliwe podczas długich tras. Miej więc na uwadze, by przygotować dzieci na dłuższą wycieczkę i upewnij się, że są gotowe na takie spacery. Ważne jest, by cała rodzina była wypoczęta oraz wyspana przed wyruszeniem w drogę, dlatego zapraszamy do naszych wygodnych apartamentów. Piękne widoki z okien mogą stanowić dobry przedsmak tego, co czeka na szlaku.