Lądek-Zdrój – wycieczki piesze po dolnośląskim mieście uzdrowiskowym

2022-07-10

Nie bez powodu osobom, które wybierają się w góry, poleca się zabrać ze sobą parę solidnych butów. Ten, kto chce przeleżeć urlop, na ogół wybierze plażowanie nad morzem, natomiast górskie rejony nieodmiennie przyciągają spacerowiczów. Na pięknej Ziemi Kłodzkiej nie brakuje tras turystycznych, które zachęcają do podziwiania widoków oraz miejscowych atrakcji. Planując wycieczki piesze warto w szczególności uwzględnić Lądek-Zdrój i okolice. Urocza mieścinka kryje kilka niepozornych lecz pod wieloma względami wyjątkowych lokacji. Oto te, które chcieli byśmy polecić.

Wycieczki piesze – atrakcje w Lądku-Zdroju

W pobliżu Lądka-Zdroju znajdują się trasy spacerowe, które od lat wabią miłośników sztuki sakralnej oraz nieco zapomnianych miejsc. Prowadzą one między innymi zboczem Góry Trzech Krzyży czy dróżkami opuszczonej wsi Karpno z wiekową kapliczką poświęconą patronowi leśników. Jednak nie tylko obrzeża, ale również samo centrum Lądka-Zdroju posiada kilka punktów, wartych odwiedzenia podczas pieszej wycieczki. Jednym z nich jest pomnik Świętej Trójcy autorstwa znanego rzeźbiarza Michała Klahra Starszego. Dokonał on swojego żywota właśnie w Lądku-Zdroju. Jego imieniem ochrzczono także kawiarnię artystyczną Dom Klahra, w której mile widziani są zarówno melomani, jak i kawosze. Oprócz tego warto zajść do Parku Zdrojowego. Jest on bardzo zadbany i zdecydowanie zachęca do tego, by przysiąść na którejś z ławeczek.

Wody lecznicze w Lądku-Zdroju – uzdrowisko i pijalnia

Nie zapominajmy, że Lądek-Zdrój słynie również z najstarszego w naszym kraju uzdrowiska, bogatego w wody lecznicze. Ich skład jest wyjątkowy na skalę europejską. Jeśli więc podczas wycieczek pieszych po okolicy najdzie nas na kąpiel, tam właśnie będzie można zapisać się na wodne zabiegi. Warto też zajrzeć do pijalni wód, gdzie można spróbować jak smakuje „Zdzisław” oraz „Maria Skłodowska-Curie”, bo tak nazywają się dwa z kilku miejscowych źródeł. Taka degustacja ma za sobą nieść korzyści zdrowotne, więc oczywiście zachęcamy. Z naszego aparthotelu w Starej Morawie do Lądka-Zdroju można bardzo szybko dojechać samochodem, więc często gościmy zarówno kuracjuszy, jak i miłośników spacerów. Można śmiało pytać nas o miejscowe atrakcje.