Postaw na polskie wody lecznicze – Lądek Zdrój

2022-07-01

Wczasy z dziećmi często wyglądają dość podobnie. Wycieczka nad morze, zabawa w piasku i obiad w pobliskiej smażalni. Chociaż tego typu rekreacja ma swój urok, może stać się monotonna. Rodzic, który dba o rozwój swojego malucha, będzie chciał pokazać mu nieco większy kawałek świata i dostarczyć nowych bodźców. Właśnie dlatego wczasy w górach, zwłaszcza jeśli posiada się bon turystyczny, to doskonały pomysł. Zachęcamy do zabrania pociechy na Ziemię Kłodzką, gdzie znajdzie się czas na naukę o zabytkach, przebywanie na łonie natury oraz wesołą zabawę.

Naturalne wody lecznicze – poznaj ich zalety

Najstarsze w Polsce uzdrowisko, które mieści się właśnie na Ziemi Kłodzkiej, swoją historię rozpoczyna już w XIII wieku. Niezwykłą popularność wśród odwiedzających z kraju oraz zza granicy, którą cieszy się do dziś, zawdzięcza przede wszystkim wyjątkowym wodom termalnym. Co jest w nich takiego niespotykanego? W całej Europie ze świecą szukać wód o tak unikalnym składzie. Są one słabo zmineralizowane i posiadają zawartość radonu, siarczków, siarkowodoru oraz fluorków, czyli pierwiastków, które sprawdzają się doskonale podczas zabiegów uzdrawiających. Dzięki kąpielom czy ćwiczeniom wykonywanym w lądeckich wodach można poprawić krążenie, pozytywnie wpłynąć na metabolizm i gospodarkę hormonalną, a także złagodzić dolegliwości bólowe. Udało się odnotować również dobroczynny wpływ na stawy i kości kuracjuszy.

Polskie wody lecznicze w Lądku Zdroju – wypróbuj je!

Lądek Zdrój udowadnia, że nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby cieszyć się hydroterapią na wysokim poziomie. Polskie wody lecznicze, które znajdują się w tej miejscowości to nasz naturalny skarb. Zdecydowanie warto zaznać kąpieli w jednym z 7 źródeł, którym nadano wyjątkowe imiona: Św. Jerzy, Wojciech, Marii Skłodowskiej-Curie, Chrobry, Dąbrówka, Stare oraz Zdzisław. Wszystkie one, chociaż odrobinę różnią się składem, wykazują podobne właściwości lecznicze. Goście, którzy nocują w Starej Morawie często pytają nas, czy polecamy lądeckie uzdrowisko. Zawsze odpowiadamy, że jak najbardziej, zwłaszcza że to tylko 10 minut jazdy od naszego aparthotelu.