Tlenoterapia – wskazania a urlop w górach

2022-06-21

Zdrowie to bezcenny skarb, który należy pielęgnować. Wiedzą o tym osoby, które w swoich planach urlopowych uwzględniają zabiegi wspomagające regenerację organizmu oraz poprawę kondycji. Dla typowych kuracjuszy Ziemia Kłodzka jest częstym kierunkiem odwiedzin. Można tutaj bowiem korzystać z ruskiej bani oraz dobrodziejstw leczniczych wód, o czystym górskim powietrzu nie wspominając. Jednak warto zdawać sobie także sprawę z tego, że wizyta w tym regionie to także dobra okazja, aby zainteresować się tlenoterapią. Kiedy warto się na to zdecydować?

Tlenoterapia po covidzie – czy może Ci pomóc?

Zainteresowanie tlenoterapią znacząco wzrosło w okresie wzmożonych zachorowań na COVID-19. Ma to związek z tym, że po przebytej chorobie powikłania bardzo często przypominają pod kątem objawów niewydolność oddechową. Jeśli więc męczymy się z dusznościami, spadkiem apetytu, problemami z koncentracją oraz ze snem, powinniśmy rozważyć tlenoterapię. Nie ważne czy należymy do grona ozdrowieńców, czy też stwierdzono u nas niewydolność, seria takich zabiegów może znacząco podreperować nasze zdrowie. Oczywiście warto pamiętać, że w sprawach dotyczących naszego organizmu, ostateczną decyzję podejmuje lekarz. Eksperymentowanie na własną rękę bez wcześniejszej konsultacji nie jest raczej dobrym pomysłem, więc z niepokojącymi objawami w pierwszej kolejności zgłaszajmy się do specjalisty.

Na czym polega tlenoterapia – zaplanuj swój wypoczynek w górach

Czym jest właściwie tlenoterapia? Zabieg ten nie jest inwazyjny ani bolesny, a przynajmniej nie bardziej niż samo oddychanie. Polega on bowiem na leczeniu tlenem, który może być dostarczany do naszego organizmu na różne sposoby. Jeśli jesteśmy leczeni w warunkach domowych, najprawdopodobniej będziemy używać koncentratora tlenowego. Jeśli jednak chcemy zaplanować tlenoterapię podczas wypoczynku w górach, najlepiej zrobimy korzystając z komory hiperbarycznej. Już po kilku sesjach możemy liczyć na polepszenie stanu zdrowia, dzięki zasileniu tkanek organizmu dawką tlenu. W okolicach Starej Morawy bez problemu znajdą się ośrodki, w których wykonuje się tlenoterapię. Wystarczy spytać w naszym aparthotelu, a chętnie coś polecimy.