Przełęcz Płoszczyna – udaj się na wycieczkę po granicy Polsko-Czeskiej

2022-06-15

Sudety Wschodnie to niezwykle piękne góry, które niezależnie od pory roku wabią turystów z Polski oraz z zza granicy. Żyjące tam zwierzęta, piękna choć surowa natura oraz świadomość przebywania na granicy między naszym krajem, a ziemią naszych czeskich sąsiadów, to jedne z licznych uroków tamtych okolic. Miejsca takie jak Przełęcz Płoszczyna z jej wijącymi się drogami sprawiają, że chętnie goszczą tam amatorzy spacerów, jazdy na rowerze, motorze, a nawet biegów narciarskich. Jeśli więc poszukujesz ciekawej trasy, chcesz podziwiać widoki i pobalansować chwilę na Polsko-Czeskiej granicy, pomyśl o wyprawie w tamte rejony.

Przełęcz Płoszczyna - Śnieżnik – poznaj jedną z najciekawszych tras

Sudety kryją w sobie wiele lokacji, których przemierzanie może sprawić przyjemność sezonowym motocyklistom. Przełęcz Płoszczyna jest jedną z nich, choć należy zaznaczyć, że trasa ta stanowi pewne wyzwanie ze względu na liczne dziury i wyboje. Jednak wystarczająco odważny jeździec z pewnością będzie zadowolony wrażeniami i widokami, jakie czekają go od momentu gdy wyruszy ze Stronia Śląskiego w kierunku czeskiego Staré Město pod Sněžníkem, przemierzając jednocześnie niezwykłą przełęcz. Rowerzyści oraz wytrwali piesi także mogą docenić taką wycieczkę, a po drodze obejrzeć czeskie schronisko turystyczne Chata Kladské Sedlo.

Śnieżnik – atrakcje na szlakach turystycznych

Na Ziemi Kłodzkiej nie zabraknie atrakcji, zwłaszcza jeśli uwielbiasz przebywać na łonie natury i oglądać malownicze trasy widokowe. Możesz udać się do kilku niezwykle pięknych rezerwatów przyrody. Jednym z nich jest Wodospad Wilczki, niezwykle romantyczna lokacja, uwielbiana przez zakochanych podróżników. Innym rezerwatem jest Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, która oczaruje Cię niezwykłą szatą naciekową. Obowiązkowo powinieneś także udać się do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, gdzie zaskoczy Cię różnorodność terenu. Nie wiesz, gdzie się udać najpierw? Zajrzyj do Starej Morawy i zrób sobie u nas bazę wypadową. Chętnie doradzimy Ci, co warto zobaczyć i jak tam dotrzeć.