Jaskinia Niedźwiedzia – dowiedz się, gdzie jest jedna z ciekawszych atrakcji Dolnego Śląska

2021-11-19

Jeśli góry to Twój klimat, lubisz sporty zimowe, tułaczkę po pięknych szlakach widokowych oraz niebanalne atrakcje turystyczne, podczas urlopu skieruj się do powiatu kłodzkiego w województwie dolnośląskim. Znajdziesz tam wiele interesujących miejscówek, w których czeka na Ciebie moc wrażeń.

Jazda na nartach lub na rowerze w Czarna Góra Resort czy rekreacja nad Zalewem w Starej Morawie to jedne z częściej uczęszczanych przez turystów miejsc. Jednak będąc w pobliżu zdecydowanie warto zadbać o odwiedzenie Jaskini Niedźwiedziej, czyli wyjątkowego rezerwatu przyrody. Jak tam trafić i co czeka na miejscu? Przeczytaj o tym poniżej.

Jaskini Niedźwiedzia – zaplanuj zwiedzanie

Jaskinia Niedźwiedzia znajduje się w Kletnie na Dolnym Śląsku, a konkretnie w powiecie kłodzkim. Najprościej tam dojechać zaczynając z Kłodzka i skierować się na Boboszów, a następnie w Żelaźnie skręcić w lewo, kierując się na Lądek Zdrój i dalej na Stronie Śląskie. Mijając tę miejscowość wjedź do Kletna, na końcu którego jest kilka płatnych parkingów. Tam pozostaw swojego rumaka, gdyż za parkowanie w lesie słono zapłacisz.

Planując taką wycieczkę, powinieneś z dużym wyprzedzeniem zadbać o kwaterę, w której spędzisz noc. Dobrą opcją jest aparthotel w Starej Morawie https://apartamentystaramorawa.pl/offers. Przed zwiedzaniem Jaskini Niedźwiedziej należy wypocząć i odpowiednio się przygotować, zwłaszcza jeśli wyruszamy trasą ekstremalną. Właściwy strój do takiej eskapady to ciepła bluza, leginsy, kalesony oraz bielizna termoaktywna.

Zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej – dlaczego warto?

Każdy, kto gustuje w nietypowych miejscówkach, lubi podziwiać cuda natury i uwielbia przygody z pewnością świetnie się odnajdzie w Jaskini Niedźwiedziej. Do wyboru są dwie ścieżki. Główna trasa zwiedzania biegnie środkowym piętrem jaskini, jest dobrze oświetlona i bezpieczna. Niezapomniane widoki podczas takiego spaceru gwarantowane. A i czasem można zobaczyć latające nietoperze.

Dla odważnych jest jeszcze druga, ekstremalna trasa. By przejść dolnymi partiami Jaskini Niedźwiedziej, trzeba mieć dobrą kondycję oraz… odpowiednie wymiary, gdyż w przeciwnym razie może być ciężko. Jeśli nie boisz się wyzwań to będzie to dla Ciebie wyjątkowe przeżycie.