Trójmorski Wierch – zdobywaj szczyty w Sudetach Wschodnich

2022-05-27

Nie każdy szczyt wart zdobycia, musi być niesamowicie wysoki. Udowadnia to chociażby Trójmorski Wierch, który mierzy 1145 metrów. Dla zapalonego zdobywcy, takie wymiary być może nie prezentują się szczególnie imponująco, jeśli ma już za sobą kilkadziesiąt górskich wycieczek. Jednak trasa do niego prowadząca oraz roztaczające się z wysokości piękne widoki są wystarczająco dobrym powodem, aby spróbować się tam dostać. W Starej Morawie stacjonowało już wielu turystów, którzy z takiej wyprawy przynieśli wyjątkowe wspomnienia, niekiedy także uwiecznione na zdjęciach. Oto dlaczego warto podążyć ich śladami.

Trójmorski Wierch – szlaki

Bez względu na to, czy ktoś jest starym wyjadaczem, obytym w górskich eskapadach, czy też początkującym górołazem, niewątpliwie nie będzie miał problemu ze znalezieniem szlaku dla siebie. Szczególnie tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wędrówkami po szczytach, polecamy swoją drogę na Trójmorski Wierch rozpocząć z Jodłowa. Tam znajduje się darmowy parking, na którym można pozostawić swoje auto przed wyruszeniem w dalszą podróż. Spacer rozpoczniemy wówczas od wkroczenia na leśną ścieżkę, co nie powinno większości turystów sprawić problemów. Dopiero później trafimy na nieco bardziej stromą i wąską dróżkę, na której poziom trudności delikatnie się podnosi. Niemniej jednak po około 45 minutach powinniśmy dotrzeć do celu. Oczywiście są także inne szlaki, którymi możecie dojść na Trójmorski Wierch. O wskazówki zapytajcie nas na miejscu.

Trójmorski Wierch – co zobaczyć?

Od 2010 roku turyści docierający na Trójmorski Wierch mogli cieszyć się wieżą widokową o wysokości 25 metrów. Jej budowę sfinansowano ze środków unijnych. Obiekt ten jest niestety w kiepskim stanie technicznym i dlatego nie polecamy wspinania się na niego. Sam fakt postawienia stopy na szczycie daje nam już wystarczające wrażenia wizualne. Będziemy mogli z wysokości obejrzeć sobie Śnieżnik, Mały Śnieżnik oraz Kotlinę Kłodzką. Prezentują się one wyjątkowo malowniczo z perspektywy zdobywcy Trójmorkiego Wierchu.