Rychleby – atrakcje w górach dla zapalonych kolarzy

2022-05-20

Góry, u podnóża których leży Stara Morawa oraz przyległe malownicze tereny to prawdziwy raj dla miłośników pieszych spacerów po szlakach, spokojnego podziwiania okoliczności przyrody oraz kontemplacji. Jednak często zjeżdżają tutaj także zapaleni rowerzyści i amatorzy enduro, którzy kochają szybką jazdę i aktywny tryb życia. W powiecie kłodzkim z pewnością nie będą się nudzić, śmigając po licznych trasach o zróżnicowanym stopniu trudności. Jednak tym, którym wciąż mało wrażeń, polecamy złożyć wizytę w Czechach, a konkretnie w Rychlebie. Droga wcale nie taka daleka, a przyjemność z jazdy nieopisana!

Poznaj Rychlebskie Ścieżki – dlaczego warto się tam wybrać?

Atrakcja turystyczna określana jako Rychlebskie Ścieżki znajduje się w Černej Vodzie, niedaleko granicy z Polską, zatem wielu fanów sportów motorowych już o niej słyszało i nie raz odwiedziło. Ze względu na swoją popularność, to centrum ścieżek jest regularnie odnawiane i rozbudowywane, zatem warto składać tam wielokrotne wizyty, aby zapoznać się z nowościami. W części południowej znajdują się stare ścieżki, stanowiące dość wymagającą i kamienistą trasę, a także słynne Superflow, czyli najpopularniejszą trasę, po której jazda jest płynna i bardzo satysfakcjonująca. Północna strefa natomiast to głównie trasy dla początkujących, idealne do udoskonalania techniki jazdy. Jeśli zależy nam na mniej uczęszczanych ścieżkach to właśnie na północ powinniśmy się udać.

Rychlebskie Ścieżki – wypożyczalnia rowerów

Rychleb utrzymuje się głównie z zapewniania wrażeń miłośnikom enduro oraz jazdy na rowerze, dlatego też ośrodek jest świetnie przygotowany, aby zapewnić im to, co niezbędne. Na terenie centrum ścieżek znajduje się zatem pensjonat, camping i restauracja. Można także skorzystać z serwisu lub wypożyczalni rowerów, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla turystów, którzy nie zabrali na wczasy własnych jednośladów. Dla tych, którzy przywieźli rowery ze sobą, my oferujemy natomiast przestrzeń w naszej narciarni. Jest miejsce, aby je umyć, a nawet warsztat, w którym można dokonać drobnych napraw.