Lądek Zdrój – poznaj trasy spacerowe w pobliżu uzdrowiska

2022-05-13

Wczasy w górach to najlepsza okazja, żeby zrobić coś dobrego dla swojego organizmu. Bez względu na to, czy przyjeżdżasz, aby podreperować zdrowie czy też pozytywnie wpłynąć na kondycję ciała, powinieneś zainteresować się trasami spacerowymi. To niekiedy wyzwanie dla nóg, ale także doskonały sposób na to, aby odetchnąć świeżym górskim powietrzem i nacieszyć się wspaniałymi widokami. Jeśli wybierasz się na ziemię kłodzką, nie zabraknie dla Ciebie ścieżek do przemierzenia. Jeszcze nie byłeś w Lądku Zdroju? W takim razie spakuj plecak, ubierz solidne buty i wyruszaj w drogę, by poznać tamtejsze trasy spacerowe.

Lądek Zdrój – szlaki turystyczne

Lądek Zdrój to przede wszystkim uzdrowisko słynące z wód o unikatowym składzie, jednak amatorzy spacerów będą się tam równie dobrze bawić, jak miłośnicy leczniczych kąpieli. Szlaki turystyczne w tamtej okolicy są bowiem niezwykle ciekawe. Jedna z tras rozpoczynających się w Lądku Zdroju prowadzi przez tereny dawnej wsi Karpno, gdzie mieści się odnowiona przez miejscową ludność kaplica z 1872 roku. Poświęcona jest Najświętszej Maryi Pannie oraz św. Hubertowi, patronowi myśliwych oraz leśników. Oprócz tego, spacerowicze mogą przejść szlakiem prowadzącym po części staromiejskiej Lądka Zdroju, a także po zboczu Góry Trzech Krzyży. Pochodzenia tajemniczych trzech krzyży, którym wzgórze zawdzięcza swą nazwę, nikt tak naprawdę nie zna, niemniej jednak warto udać się w tamte okolice.

Szlaki i nie tylko – odwiedź Lądek Zdrój

Pomiędzy spacerami oraz zabiegami zdrowotnymi w Lądku zdroju można znaleźć wiele innych ciekawych miejscówek dla turystów. Miłośnicy sztuki mogą przysiąść w Domu Klahra, którego patronem jest znany lokalny rzeźbiarz. Jest to kawiarnia artystyczna, w której często odbywają się koncerty. Warto także przejść się do Parku Zdrojowego imienia Jana Pawła II i pospacerować między tamtejszymi pięknymi drzewami liściastymi. Klony, buki czy jawory prezentują się tam wyjątkowo dostojnie, a swoją obecnością przybliżają naturę zarówno mieszkańcom miasteczka, jak i turystom.