Tyrolka – Złoty Stok i jego największa atrakcja

2022-03-16

Trochę adrenaliny i wakacje z przygodą? Góry, dzika natura? Kopalnie i sztolnie?

Jeśli planujesz ciekawe wakacje to ruszaj na Ziemię Kłodzką, aby poczuć dreszczyk emocji i zaliczyć skok adrenaliny. Wówczas skierują się do Czarna Góra Resort na stoki narciarskie lub przejdą trasą ekstremalną w Jaskini Niedźwiedziej. Gdzie jeszcze można liczyć na ciekawe atrakcje, przeznaczone dla urlopowych poszukiwaczy przygód? Tyrolka w Złotym Stoku zaprasza turystów z całej Polski i nie tylko. Odpoczniesz w leczniczych wodach i uzdrowisku w Lądku Zdroju.

Złoty Stok – tyrolka najdłuższa w Europie

Leśny Park Przygody Skalisko znajdujący się w Złotym Stoku kryje niesamowite atrakcje dla odważnych turystów. Tereny leśne oraz kamieniołomy to doskonałe tło do wakacyjnej eskapady. Główną atrakcją jest najdłuższa w Europie tyrolka, po której co roku przechadzają się setki odważnych podróżników. Tyrolka istnieje już od 2006 roku i cieszy się niesłabnącą popularnością. W parku przygotowano trasy do podniebnego trekingu, które prezentują różne stopnie trudności. Dla tych, którzy uważają, że dadzą radę, przygotowane są wymagające przejścia, jednak jeśli okażą się zbyt problematyczne, można je pominąć i kontynuować przygodę. Najmłodsi także nie będą się nudzić, gdyż zostały dla nich przystosowane dziecięce trasy. Nie należy się obawiać o bezpieczeństwo, ponieważ uczestnicy niezwykłej wycieczki otrzymują na miejscu ekwipunek oraz szczegółowy instruktaż.

Złoty Stok – tyrolka i co jeszcze?

Tyrolka jest niewątpliwie jedną z ciekawszych i bardziej spektakularnych atrakcji Kotliny Kłodzkiej. Warto jednak także przejechać się po okolicznych miasteczkach, obejrzeć wodospad Wilczki w Międzygórzu, zajrzeć do strefy czystego powietrza w Czarna Góra Resort oraz spędzić klika godzin nad Zalewem. W Starej Morawie czeka wygodny aparthotel, w którym można wypocząć i poddać się relaksującym zabiegom. Turyści poruszający się samochodem nie będą mieli problemu, aby dojechać do większości najciekawszych punktów powiatu kłodzkiego.