Znajdź dobry nocleg – Międzygórze i okolice

2022-03-09

Lubisz nietypową architekturę? W Polsce nie brakuje miast, które pokazują nam piękne przykłady gotyku, a także interesujących renesansowych budowli, uwielbianych przez romantyków. Jeżeli jesteś fanem tego typu zabudowań, zapewne widziałeś już wiele interesujących obiektów, wykorzystujących te style. Z pewnością jednak zaciekawi Cię również miejscowość utrzymana w stylu norweskim i tyrolskim, czyli urokliwe Międzygórze. Zajrzyj tam koniecznie, będąc na Ziemi Kłodzkiej, a kiedy już napatrzysz się na architektoniczne cudeńka, sprawdź też, jakie niespodzianki okolica kryje dla miłośników przyrody.

Wypoczynek nad wodospadem – Międzygórze

W okolicach Międzygórza nie brakuje interesujących miejsc do zwiedzenia. Szczególnie ciekawe dla niektórych może wydawać się Sanktuarium Maria Śnieżna, umiejscowione na Górze Iglicznej. Co w nim wyjątkowego? O mistyczną opowieść warto zapytać okolicznych mieszkańców. Górski kościółek utrzymany jest w klimacie późnego baroku, a wewnątrz kryje się wyjątkowa figurka Matki Boskiej. Kapliczka została wybudowana specjalnie dla niej. Czym wzbudziła taki podziw tubylców? To bardzo ciekawa historia z porywistą burzą w tle. Niedaleko znajduje się także niezwykle interesujący pod względem Dom nad Wodospadem, na który warto rzucić okiem. Jeżeli starczy Ci czasu, kolejne kroki skieruj do rezerwatu przyrody Wodospad Wilczki, gdzie będziesz mógł podziwiać dzieło natury, czyli najbardziej kreatywnego budowniczego.

Wodospad Wilczki – Międzygórze

Wilczki to największy Wodospad w Masywie Śnieżnika, zaś w całych Sudetach zajmuje drugie miejsce. Turyści mogą liczyć tam na piękne widoki oraz relaks przy akompaniamencie szumiącej wody. W 2018 roku obszar został odnowiony, zatem można liczyć na jeszcze lepsze wrażenia z takiego romantycznego spaceru. Z Międzygórza do Starej Morawy nie jest daleko, zatem warto przyjechać również tutaj i spędzić miło czas nad Zalewem. To kolejna wodna atrakcja, która jest warta uwagi, gdyż została utworzona z funduszy unijnych. Kąpielisko cieszy się sporą popularnością w sezonie letnim.