Wilczki – romantyczna przygoda nad wodospadem

2022-02-16

Sudety Wschodnie oraz otaczające je tereny należące do województwa dolnośląskiego są najlepszym dowodem, że nie trzeba jechać za granicę, aby trafić do wyjątkowego miejsca i cieszyć się bajkowym klimatem oraz bliskością przyrody. To właśnie do powiatu kłodzkiego przyjeżdżają turyści z różnych stron świata, aby zwiedzić najpiękniejsze rejony w pobliżu Masywu Śnieżnika. Wśród nich są także wyjątkowe zakatki, w których piękne chwile mogą przeżyć zakochani. Gdzie warto zawitać ze swoją drugą połową? Z pewnością do malowniczego Międzygórza.

Międzygórze – wodospad Wilczki, jako lokalna atrakcja

Międzygórze to miejsce z historią starszą niż pałac Marianny Orańskiej. Ale to właśnie dzięki niej nabrało tyrolskiego charakteru. Teraz nabiera ponownie swojej świetności po latach zaniedbań. Samo miejscowość jest swego rodzaju architektoniczną perełką.

W pobliżu znajduje się Sanktuarium Maria Śnieżna. Jest przykładem miejscówki, która dzięki unikalnemu położeniu, a także ciekawej historii, wybierana jest często na miejsce zaślubin.

Na miejscu znajduje się również rezerwat przyrody Wodospad Wilczki. Jest naprawdę wart odwiedzenia. W 2018 roku miała miejsce rewitalizacja terenu, dzięki której spacer na terenie rezerwatu jest bezpieczny, a dojście do tarasów widokowych bardzo proste.

Wodospad Wilczki w Międzygórzu – rezerwat przyrody i miejsce dla zakochanych

Wyjątkowy, romantyczny klimat, relaksujące odgłosy natury oraz piękne widoki sprawiają, że Wodospad Wilczki w Międzygórzu jest miejscem chętnie odwiedzanym przez pary. W takiej niezwykle malowniczej scenerii, niejeden pierścionek zaręczynowy odnalazł dłoń nowej właścicielki. Nawet jednak jeśli nie planuje się oświadczyn, warto wybrać się tam na relaksujący spacer lub poczytać książkę na jednej z ławeczek, a z wyprawy przywieźć niezwykłe zdjęcia. Na nocleg za to zapraszamy do Starej Morawy. Dojazd do Międzygórza z naszych apartamentów to niecała godzina dla zmotoryzowanych.