Wakacje dla seniorów – czy Sudety Wschodnie to dobry pomysł?

2022-02-10

Na stacji benzynowej taki młody mówi do seniora „Trzeba mieć fantazję, dziadku!”. Po chwili rozpada się młodemu auto a senior mówi „Trzeba mieć fantazję i pieniądze, synku!”

Pamiętacie tę reklamę? Uwielbiam ją. Tak, jesień życia może być pięknym okresem, wystarczy o to zadbać. Dobra forma, uśmiech i pozytywne nastawienie - to wszystko czego potrzeba by rozpocząć kolejną podróż.

Wakacje dla seniorów to przecież nie tylko sanatorium i tężnia. W górach jest moc atrakcji, z których można skorzystać niezależnie od wieku.

Wyjazd dla seniorów – województwo dolnośląskie zaprasza

Seniorzy, którzy do nas przyjeżdżają potrafią mnie zawstydzić swoją kondycją. I tym samym motywują do działania. Większość z nich uwielbia góry i zaliczą koronę gór polskich np. Śnieżnik. Choć wokół naszej miejscówki można też wyskoczyć i na krótsze spacery, jak na Młyńsko czy też szlakiem gminnym Stronie Śląskiego nr 4 – Trzy Doliny. Koniecznie trzeba odwiedzić Jaskinię Niedźwiedzią, Kopalnię Uranu i spróbować swoich sił na parku linowym w Kletnie. Warto też odwiedzić Czarna Góra Resort skąd można ruszyć szlakiem lub wyciągiem na Czarną Górę a stamtąd nawet na Śnieżnik.

Można też i odkryć trochę historii. W powiecie kłodzkim nie brakuje miejsc do zwiedzenia, takich jak pałac Marianny Orańskiej, zamek w Ząbkowicach Śląskich czy Sanktuarium Maria Śnieżna.

Wakacje dla seniorów – nocleg dla starszych osób

Kwestia noclegów jest bardzo ważna dla wszystkich. Jednak komfortowe miejsce, bezpośrednie dojście z parkingu zasadniczo wpływają na jakość noclegu.

Nasze miejsce ma swój klimat, jest położone z dala od tłumów, a niebo nie jest zanieczyszczone światłem. Ta nasza Stara Morawa to wioseczka położona w powiecie kłodzkim, o luźnej zabudowie, wręcz na końcu świata.

Każdy się tu zrelaksuje i naładuje się pięknym widokiem. W sumie to nie chce się od nas wyjeżdżać.

Apartamenty Stara Morawa – Zew Natury są urządzone w swojskim stylu. Stylistyka jest prosta, a klimatu dodają drewniane wykończenia.

Lubimy też zwierzaki. Nie zostawiajcie ich samych, ponieważ są wtedy smutne i płaczą za Wami.