Urlop w górach – gdzie pojechać, by dobrze się bawić?

2022-02-03

W górach jest wszystko co kocham! Taki niby slogan, ale naprawdę jest wiele fajnych albo super ciekawych atrakcji. A w moich górach – w masywie Śnieżnika, to nawet jest super kąpielisko w Zalew w Starej Morawie.

W górach możesz intensywnie spędzić dzień, wchodząc na kolejne szczyty. Lub całkiem spokojnie zrobić krótką przebieżkę. Przekonaj się, że Stara Morawa i okolice w powiecie kłodzkim to bardzo dobry wybór.

Gdzie na aktywny urlop? Góry!

Jeśli lubisz wracać z urlopu będąc „pozytywnie zmęczonym” i zyskać dzięki temu dobrą energię, z pewnością ucieszysz się, że w powiecie kłodzkim czeka na Ciebie wiele okazji do aktywnego wypoczynku. Przede wszystkim dowiedz się, jak dojechać do Czarna Góra Resort, czyli ośrodka narciarskiego, gdzie zarówno początkujący, jak i zapaleni narciarze mogą spróbować swoich sił na trasach o różnym stopniu trudności. Urlop latem? W takim razie zamiast nart, wsiadaj na rower i przygotuj się na piękne widoki. Lubisz mocne wrażenia i szukasz wyzwań? W Kletnie znajdziesz Jaskinię Niedźwiedzią i Kopalnię Uranu. Być może odważysz się wybrać ścieżkę ekstremalną i przejść jej dolnymi partiami. Jeśli tylko starczy Ci sił, nie będziesz się nudzić w okolicach Starej Morawy.

Wczasy w górach – wypoczynek pierwszej klasy

No dobrze, a co jeżeli na urlop przyjechałeś, aby wypocząć, a nie szaleć na stokach czy trasach rowerowych? W takim razie uprzejmie pomachaj do narciarzy, rowerzystów i niestrudzonych wędrowców, a sam przygotuj się na relaks i spędzenie miłych chwil w Starej Morawie. Kąpielisko nad Zalewem w sezonie letnim jest bardzo dobrym miejscem, aby wypocząć. Możesz również obejrzeć niezwykle ciekawą norweską i tyrolską architekturę Międzygórza, pomedytować nad pobliskim wodospadem, sprawdzić Sanktuarium Maria Śnieżna czy wybrać się do Lądka Zdroju, by zamoczyć się w uzdrowiskowych wodach o unikalnym składzie. W Starej Morawie natomiast możesz liczyć na wygodny nocleg i sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę. Piękne widoki z okna, obecność zwierząt oraz klimatyczny wystrój, doceniają turyści z Polski, a także zza granicy.