Lądek Zdrój – noclegi w pobliżu najciekawszego uzdrowiska w Polsce

2022-01-19

Lądek Zdrój ceniony jest od bardzo dawna dzięki wodom leczniczym. Lądeckie źródła są słabo zmineralizowane. Zawierają związki fluoru, siarczany oraz niewielkie ilości radonu i produkty jego rozpadu promieniotwórczego. To właśnie tu bije aż 7 źródeł wód leczniczych.

Korzystanie z zabiegów przez kuracjuszy jest tu codziennością. To właśnie dzięki leczniczym właściwościom wód rozwinęła się zdrojowa część miasta.

Jednak warto mieć na uwadze, że w tych okolicach czeka na Ciebie o wiele więcej. Jeżeli więc nie planujesz dobroczynnej kąpieli, ale za to chętnie przywiózłbyś na zabieg seniorkę rodu, będziesz miał co robić w międzyczasie.

Lądek Zdrój – atrakcje, dla których warto zwiedzić miasteczko

Dla tych, którzy wcześnie postrzegali Lądek Zdrój przez pryzmat kurortu uzdrowiskowego może być zaskoczeniem, że jest to także centrum kulturalnych wydarzeń. Koncerty to już codzienność. Zajrzyj do Domu Klahra, Piwnicy pod Adamem czy Coffee Ride – Starej Stacji w Lądku.

Jeśli natomiast postanowisz złożyć wizytę w miasteczku na początku września, możesz wziąć udział w wyjątkowym evencie, jakim jest Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady. To wydarzenie z wieloletnią tradycją, którego najważniejszym punktem jest Przegląd Filmów Górskich. Zatem zarówno kinomaniak, jak i zapalony miłośnik gór, doceni wysiłek organizatorów. Taki kulturalny przerywnik może okazać się naprawdę fajnym doświadczeniem po czasie spędzonym na szlakach.

Wyjątkowym wydarzeniem jest Lato Baletowe, które odbywa się na początku lipca, ale o tym innym razem.

Nocleg – Lądek Zdrój i okolice

Zdecydowanie warto przyjechać do Lądku Zdroju, zarówno dla zdrowia, jak i rozrywki. Jednak ziemia kłodzka kryje w sobie o wiele więcej ciekawych miejsc, do których możesz zawitać jeśli kochasz góry, sporty zimowe, zwiedzanie czy po prostu odpoczynek. Swoją wycieczkę po Sudetach Wschodnich zacznij od Starej Morawy, gdzie czekają na Ciebie wygodne apartamenty z pięknymi widokami. Jeśli poruszasz się autem, możesz łatwo dostać się od nas do Lądka Zdroju, Międzygórza czy do Czarna Góra Resort.