Góry, woda i unikalne atrakcje – Lądek Zdrój dla turystów

2022-01-13

Chyba każdy miłośnik spacerów po górskich szlakach wie, że stare góry takie jak w Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku są bardzo różnorodne. Od małych wypiętrzeń do wysokich szczytów.

Nie trzeba mieć super kondycji, żeby maszerować w tych górach, złapać bakcyla, porządnie się zmęczyć i naładować dobrą energią.

W naszych rejonach – Sudetach Wschodnich możesz także poznać dobrodziejstwa wód termalnych. Lądek Zdrój to najstarszy kurort wodoleczniczy w Polsce, którego odwiedzenia z pewnością nie pożałujesz. Dowiedz się, co jeszcze tam na Ciebie czeka.

Poznaj najciekawsze atrakcje – Lądek Zdrój

Uzdrowisko często kojarzymy wyłącznie z zabiegami zdrowotnymi czy wodami leczniczymi. Chociaż Lądek Zdrój słynie z wód leczniczych, to dla swoich kuracjuszy ma znacznie więcej do zaoferowania.

Jednym z ciekawszych miejsc, w których miło spędzisz czas jest kawiarnia artystyczna pod enigmatyczną nazwą Dom Klahra. Komu zawdzięcza ona swoją nazwę? Miłośnicy sztuki być może znają to nazwisko. Michał Klahr to rzeźbiarz o niespotykanym talencie, który napawa dumą mieszkańców kłodzkiej ziemi. Swoich ostatnich dni dokonał właśnie w Lądku Zdroju w roku 1742. Artysta ten specjalizował się w sztuce sakralnej, a jego najwybitniejsze dzieła to misternie rzeźbione kościelne ambony oraz figury świętych. Na lądeckim rynku możemy również podziwiać piękną rzeźbę przedstawiającą Trójcę Świętą.

Wybranie się do opatrzonej nazwiskiem rzeźbiarza kawiarni warto sobie zaplanować na konkretny dzień, gdyż często odbywają się tam ciekawe koncerty. Być może uda się posłuchać dobrej muzyki przy aromatycznej kawie.

Źródła jako atrakcje turystyczne – Lądek Zdrój

Część uzdrowiskowa również powinna spełnić Twoje oczekiwania, zwłaszcza jeśli lubisz po aktywnym dniu, zafundować swojemu organizmowi porządną regenerację. Zamoczysz się tam w wodach termalnych o unikalnym składzie oraz odwiedzisz Pijalnię Wód Mineralnych. Niewątpliwie nie będzie to stracony czas, a jeśli wodnych atrakcji wciąż będzie Ci mało, zapraszamy do Starej Morawy. Kąpielisko nad Zalewem, które powstało z unijnych środków to bardzo dobra miejscówka turystyczna w sezonie letnim. W naszych apartamentach natomiast proponujemy Ci hydroterapię.