Spacer w chmurach – romantycznie na wysokościach

2022-03-02

Czasem mówi się, że ktoś spaceruje z głową w chmurach. Jeśli słyszałeś takie teksty na swój temat, może to oznaczać, że masz duszę romantyka. Podczas urlopu, nie daj sobie powiedzieć, że masz zejść na ziemię, bo możesz przegapić kilka naprawdę ciekawych atrakcji. Zwłaszcza górskie klimaty oraz obecność pięknej przyrody, sprzyjają marzycielom, więc rozważ wycieczkę w te rejony Polski, a jeśli naprawdę chcesz przejść się ścieżką w chmurach, koniecznie zajrzyj na chwilę do Czech. Znajdziesz tam, wysoką na 55 metrów, drewnianą konstrukcję i przejdziesz po krętych dróżkach, podziwiając przy okazji malowniczy krajobraz.

Spacer w chmurach – Czechy są bliżej niż sądzisz

Ścieżka w Obłokach znajduje się nieopodal polsko-czeskiej granicy w Dolni Moravie, gdzie stanowi popularną lokalną atrakcję od 2015 roku. Zdecydowanie warto więc nadłożyć drogi, kiedy udajesz się w polskie góry i zboczyć na kilka godzin do Czech. Może się wydawać, że spontaniczny wyjazd za granicę to zbyt śmiały ruch, nawet jak na urlopowe szaleństwo, jednak dla marzycieli i romantyków, nie powinno to stanowić wielkiego wyzwania. Zwłaszcza, że nasi są siedzi są do nas przytuleni mocniej niż może się wydawać, bowiem z czeskiej ścieżki widokowej zobaczyć można Masyw Śnieżnika, a wytężając wzrok, nawet rzucić okiem na Karkonosze.

Ścieżka w chmurach – z drugą połową czy z rodziną?

Spacer w chmurach to bardzo ciekawe doświadczenie, którym możesz cieszyć się, nawet jeżeli przybyłeś samotnie, aby podziwiać widoki. Zdenek Frank, architekt odpowiedzialny za całą konstrukcję inspirował się lotem ćmy, projektując układ ścieżki, dlatego też odnajdywanie kolejnych punktów widokowych na pozornie chaotycznej drodze, może sprawić Ci wiele radości. Chciałbyś z kimś dzielić takie doświadczenie? W takim razie zabierz swoją drugą połówkę na romantyczną przygodę. Możesz także pojechać całą rodziną. Zabezpieczenia sprawiają, że nikomu nie stanie się krzywda, choć oczywiście powinieneś nadzorować swoje pociechy. Najodważniejsi członkowie rodziny mogą także przejechać się na 100 metrowej zjeżdżalni.