Stronie Śląskie – atrakcje dla turystów i wielbicieli natury

2022-02-23

Są turyści, którzy zawsze celują w wielkie miasta. Weekend w Warszawie, wycieczka do Krakowa czy urlop w Kołobrzegu to dla nich najlepszy pomysł na wakacje, do którego nie zniechęcają korki i wysokie ceny. Inni jednak wybierają mniejsze miasteczka, a nawet wioseczki, aby cieszyć się otaczającą przyrodą, spokojem oraz wyjątkowym klimatem. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, na pewno zainteresuje Cię Stronie Śląskie, czyli niewielka miejscowość położona na Ziemi Kłodzkiej. Sudety Wschodnie są wakacyjną destynacją, cenioną przez Polaków oraz gości z innych krajów, więc można spodziewać się, że nie zabraknie tam atrakcji turystycznych oraz pięknych widoków.

Atrakcje i noclegi – Stronie Śląskie i okolice

Mieszkańcy Stronia Śląskiego mogą cieszyć się nie tylko malowniczymi krajobrazami, ale także wieloma ciekawymi miejscówkami turystycznymi. W miasteczku znajduje się Muzeum Minerałów, które od 15 lat gromadzi ciekawe okazy i jest źródłem bezcennej wiedzy dla zapalonych przyrodników. Jeśli podróżujesz samochodem, bez problemu odwiedzisz także okoliczne atrakcje, takie jak Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie. Nie będziesz także mieć daleko do Czarna Góra Resort, czyli ośrodka dla amatorów i weteranów rekreacji na sportowo. Na noclegi w pobliżu Stronia Śląskiego możesz liczyć w kilku miasteczkach, my jednak zapraszamy do nas na wieś. Stara Morawa kryje wygodne apartamenty z widokiem na góry.

Stronie Śląskie – Zalew i park krajobrazowy

Jeżeli do Stronia Śląskiego oraz Starej Morawy zwabiła Cię bliskość natury, z pewnością będziesz zadowolony nocując w pobliżu Zalewu. Jest to zbiornik wodny, który powstał dzięki współpracy z Unią Europejską. W sezonie letnim można spędzić miłe chwile z rodziną na terenie kąpieliska. Samo Stronie Śląskie natomiast kryje ogromy potencjał dla spacerowiczów oraz rowerzystów. Miejscowa przyroda, która znajduje się tam pod protektoratem Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, stwarza okoliczności sprzyjające regeneracji energii i wyciszeniu się. Dlatego też niezależnie od pory roku, warto skierować się w te rejony