Lądek Zdrój – co warto zobaczyć?

2021-12-15

Nie od dziś wiadomo, że o swoje zdrowie i dobre samopoczucie trzeba odpowiednio dbać. Jeśli więc czujesz się przemęczony miejskim życiem, zorganizuj sobie regenerujący urlop, każdy z nas ciężko pracuje i może podarować sobie kilka przyjemnych chwil.

Położony w Sudetach Wschodnich Lądek Zdrój to doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą zrobić swojemu organizmowi piękny prezent, odetchnąć górskim powietrzem i spędzić kilka miłych chwil w słynnym uzdrowisku. Dowiedz się, co czeka na Ciebie na miejscu oraz gdzie zanocować, żeby przy okazji zwiedzić jak najwięcej okolicznych atrakcji.

Najciekawsze atrakcje – Lądek Zdrój i okolice

Co znajdziesz w Lądku Zdroju? Termalne wody radoczynne siarczkowo-fluorkowe. Brzmi jak powrót na lekcję chemii w liceum? Nic podobnego! Czeka Cię relaks i regeneracja w ciepłych źródłach mineralnych, które mają lecznicze właściwości i bardzo ciekawy, lecz wartościowy skład. To nieprawda, że takie atrakcje są przeznaczone wyłącznie dla ludzi w jesieni życia.

Do najstarszego uzdrowiska w Polsce zjeżdżają rodziny z dziećmi oraz pary z całego kraju. Oprócz tego, wart obejrzenia jest także piękny Park Zdrojowy z fontanną oraz Pijalnią Wód Mineralnych, które w dużej mierze tworzą klimat urokliwego miasteczka. Fani neobaroku powinni także odwiedzić Zakład Przyrodoleczniczy „Wojciech”, którego historia sięga 1678 roku.

Dodam, że w właśnie w Parku Zdrojowym są najlepsze lody na świecie. Zatem jeśli chcecie posmakować mistrzowskich lodów naturalnych musicie odwiedzić Albrechtshalle – Kawiarnię Wiedeńską. W Lądku Zdrój prawie każdego dnia można wybrać się na koncert.

W pierwszej kolejności należy sprawdzić repertuar w Domu Klahra w rynku (Ciekawe kim był Klahr? O tym w innej części bloga). Warto też odwiedzić Piwnicę pod Adamem w uzdrowisku i Coffee Ride – Stara stacja kolejowa w Lądu Zdrój.

Lądek Zdrój – zaplanuj zwiedzanie

Co jeszcze warto zobaczyć w Lądku Zdrój i okolicach? Jeśli podróżujesz samochodem, będziesz mógł najlepiej wykorzystać czas spędzony w powiecie kłodzkim. Zaplanuj sobie czas nie tylko na zwiedzanie samego Lądka Zdroju, ale również koniecznie musisz pojechać np. do Kletna i zobacz Jaskinię Niedźwiedzią i Kopalnię Uranu. Poznaj też legendę figurki w Sanktuarium Maria Śnieżna w Międzygórzu.

A gdzie zanocować? W Starej Morawie nad Zalewem wypoczniesz i będziesz mieć do każdej z tych lokacji łatwy dojazd. To dobre miejsce noclegowe szczególnie dla tych, którzy podróżują całą rodziną razem z czworonożnym przyjacielem. Familia będzie mogła cieszyć się prywatnością i przestrzenią w apartamentach, wieczornym grillem oraz bliskością natury, a dzieci zajmą się sobą podczas codziennych warsztatów. Warto rezerwować miejsce, zanim o Starej Morawie i Lądku Zdroju dowiedzą się stali bywalcy ciechocińskich sanatoriów i postanowią zmienić kierunek dotychczasowych podróży.