Dolnośląskie atrakcje – Międzygórze i okolice

2021-12-13

Biurowce i blokowiska to Twój codzienny widok?

W takim razie na urlopie z pewnością chętnie oderwiesz się od betonowych krajobrazów. Udaj się więc na Dolny Śląsk, gdzie architektura już niemłoda, a jednak wciąż piękna. I odetchnij świeżym górskim powietrzem... Międzygórze i okolice to atrakcje turystyczne, zabytki z ciekawą historią oraz okoliczności przyrody, które pozwolą na chwilę zapomnieć o wielkomiejskim pędzie. Przekonaj się, że ta urokliwa wioseczka i przyległe tereny to dobry kierunek urlopowej podróży.

Międzygórze i okolice – atrakcje turystyczne dla fana zwiedzania

Początki Międzygórza są skromne. W 1580 była to mała osada, w której żyli pracowici drwale, jednak największe zmiany nastały pod okiem charyzmatycznej niderlandzkiej księżnej Marianny Orańskiej, która w XIX wieku stała się właścicielką tej ziemi.

Co dzięki temu możesz podziwiać, kiedy pojawisz się w Międzygórzu? Przede wszystkim niezwykle klimatyczne zabudowania w stylu norweskim i tyrolskim. Warto obejrzeć dziedzictwo arystokratki przemierzając szlak turystyczny nazwany na jej cześć. Jeśli znajdziesz czas i chęć, w Międzygórzu obejrzeć możesz także figurkę Matki Bożej Śnieżnej z miejscowej legendy, która przetrwała porywistą burzę, a mieszkańcy w zamian postawili jej kapliczkę. Sanktuarium Maria Śnieżna to lokacja tak piękna, że wiele osób uznaje ją za wymarzone miejsce do powiedzenia sobie sakramentalnego „tak”.

Atrakcje – Międzygórze i okolice jako pomysł na urlop

Wybierają atrakcje w Międzygórzu i okolicach, pamiętaj o dobrym zaplanowaniu zwiedzania. Polecamy przygotować się na małą objazdową wycieczkę, aby zobaczyć najciekawsze miejsca w powiecie kłodzkim. Jeśli uwielbiasz sport i aktywność fizyczną, pojedź do Ośrodka Czarna Góra, gdzie piesi, rowerzyści i narciarze zdecydowanie znajdą swój mały raj. Czeka tam również kilka ekstremalnych atrakcji, takich jak alpine coaster Czarna Żmija. Zajrzyj także do nas do Starej Morawy i odwiedź kąpielisko nad Zalewem. Tutaj możesz także zanocować w komfortowych warunkach. Z naszej strony zapewniamy wygodne apartamenty, piękne widoki i przyjazną atmosferę. Dzięki temu, bez względu na to, jak mocny dasz sobie wycisz na szlakach, z urlopu wrócisz pełny energii.