Aktualności

Pakiet świąteczny góry – spędź z bliskimi wyjątkową Wigilię

2022-12-02

Czy Święta Bożego Narodzenia za wszelką cenę trzeba spędzać w domu? Niekonieczne! Najważniejsze jest, aby otoczyć się najbliższymi i ten piękny czas wykorzystać najlepiej jak potrafimy. Przyprószone śniegiem góry będą stanowić wspaniałą dekorację dla wspólnej wieczerzy, a mnogość atrakcji sprawi, że dni tam spędzone będą niezapomniane. Sprawdź, co czeka Cię na Ziemi Kłodzkiej, jeśli zdecydujesz się na przyjazd w grudniu.

czytaj więcej

Dolnośląskie atrakcje turystyczne – górskie szlaki to nie wszystko

2022-11-22

Tym, którzy już choć raz spędzili urlop w górach, nie trzeba przedstawiać zalet związanych z przebywaniem wśród flory i fauny najpiękniejszych rejonów Dolnego Śląska. Podążanie trasami turystycznymi i zdobywanie szczytów albo korzystanie ze sportowych atrakcji ośrodka narciarskiego to świetny sposób na to, aby wolne od pracy dni wykorzystać do granic możliwości. Jednak warto wiedzieć, że dolnośląskie atrakcje turystyczne to coś więcej niż tylko przyroda i zimowe aktywności. Znajdą się tutaj również tajemnicze ruiny zamków, urokliwe kapliczki oraz przystań dla artystów.

czytaj więcej

Wapiennik Łaskawy Kamień – industrialny zabytek, który Cię zachwyci

2022-11-14

Stara Morawa jest urokliwą wioską, do której wiele osób przybywa, aby cieszyć się urokami natury. Nic dziwnego, bo bliskość gór, wszechobecna zieleń oraz malownicze krajobrazy powodują, że każdy zachwyca się widokami i z chęcią ładuje baterie. Jednak warto wiedzieć, że w tym regionie znajdują się także dzieła stworzone ludzką ręką, które doskonale współgrają z lokalną przyrodą. Jednym z nich jest sztuczny zbiornik wodny Zalew, ale warto zwrócić też uwagę na Wapiennik Łaskawy Kamień. Co kryje w sobie to miejsce?

czytaj więcej

Lądek-Zdrój – wody termalne, które zrobią dla Ciebie wiele dobrego

2022-11-04

Woda oraz górski klimat to wspaniała kombinacja, jeśli chcesz zrobić coś dobrego dla swojego ciała. Kompleksową kurację prozdrowotną, po której z urlopu wrócisz wypoczęty, możesz odbyć na Ziemi Kłodzkiej. Skieruj się do Lądka-Zdroju i ciesz się rześkim powietrzem oraz wodami termalnymi, których unikalność cenią zarówno Polacy, jak i turyści z całej Europy.

czytaj więcej

Czarna Góra zimą – poznaj ośrodek narciarski podczas mroźnej pory roku

2022-10-24

Urlop zimą? To świetny pomysł, o ile wcześniej zarezerwowałeś nocleg w górach. Sudety Wschodnie są piękne o każdej porze roku, ale przybrane w śnieżne dekoracje, wyglądają wyjątkowo majestatycznie. Jeśli dodatkowo jesteś fanem zimowych aktywności, będziesz mógł cieszyć się nie tylko widokami. Odwiedź Ośrodek Narciarski Czarna Góra i przekonaj się, co Cię tam czeka.

czytaj więcej

Śnieżnik – noclegi w pobliżu najwyższego szczytu Sudetów Wschodnich

2022-10-13

Sudety Wschodnie to piękne góry, wśród których niezaprzeczalnie króluje śnieżnik. Najwyższy szczy po Polskiej stronie tego pasma od dawna przyciąga wzrok turystów odwiedzających Ziemię Kłodzką i zaprasza do wędrówki malowniczymi krajobrazami. Wszystkich atrakcji nie uda się zwiedzić w jeden dzień, dlatego trzeba postarać się o miejsce, w którym da się naładować akumulatory. Dlaczego warto znaleźć wygodne noclegi w okolicy Śnieżnika i zostać tam na dłużej? Oto kilka powodów.

czytaj więcej

Najlepsze miejsca w górach – co warto zobaczyć?

2022-10-05

Surowe piękno gór każdego roku przyciąga setki turystów na Ziemię Kłodzką. Niewątpliwą zaletą przebywania w tych rejonach są malownicze krajobrazy, otoczone dziką przyrodą zakątki oraz niewielkie, choć urokliwe mieściny. Nie ważne, w którą stronę się ruszy, nawet błąkając się bez celu, można natrafić na wyjątkowe dzieła natury, architektoniczne perełki oraz wspaniałe zabytki. W Starej Morawie chętnie witamy zarówno gości ze ścisłym planem zwiedzania, jak i tych bardziej spontanicznych, którzy jeszcze nie wiedzą, co chcą zobaczyć. Poniżej kilka wskazówek odnośnie najlepszych miejsc w Sudetach.

czytaj więcej

Singletrack w Międzygórzu – dolnośląskie atrakcje dla rowerzystów

2022-09-28

Rower jest Twoim najwierniejszym towarzyszem podróży? W takim razie wybierz się w Sudety. Czeka tam na Ciebie około 300 kilometrów tras, w tym singletrack w Międzygórzu. Tego typu ścieżki posiadają naturalną powierzchnię i najczęściej położone są w pobliżu gór, co przekłada się na wrażenia z jazdy. Jednocześnie nie są tak wymagające jak trasy enduro. Jeśli więc słyszałeś o singletrack Glacensis i chcesz spróbować swoich sił, polecamy Ci pętlę w Międzygórzu. Dowiedz się, czego możesz się tam spodziewać.

czytaj więcej

Góry – atrakcje dla dzieci, które zaktywizują maluchy

2022-09-21

Dorośli lubią wspominać czasy swojego dzieciństwa oraz aktywne zabawy na podwórku, jednocześnie narzekając, że dzieci są dziś małymi leniuszkami. Komputer, tablet i telefon często zastępuje im piłkę czy rower. W tym wszystkim jednak łatwo zapomnieć, że to na nas spoczywają oczy naszych pociech. To właśnie my powinniśmy organizować im aktywnie czas i pokazywać, że nas też cieszą sporty oraz kreatywne zabawy. Wakacje w górach są do tego doskonałą okazją!

czytaj więcej

Samotny wyjazd – Polska dla samotnych wędrowców

2022-09-15

Podróże z rodziną lub przyjaciółmi potrafią być pełne wrażeń i wyjątkowych wspomnień, jednak czasem od wyjazdu wypoczynkowego oczekujemy czegoś zgoła innego. Oderwanie się od codzienności i chwila dla siebie to powód, dla którego nawet naszych bliskich jesteśmy gotowi zostawić za sobą. Nic w tym dziwnego, w końcu żebyśmy mogli zatęsknić, potrzebna jest chociaż krótka rozłąka. Jeśli zatem szukasz pomysłu na samotny wyjazd w Polsce, przyjedź w góry, naładuj baterie i przywieź bliskim ciekawą historię z samotnej wędrówki.

czytaj więcej

Szczeliniec – atrakcje Gór Stołowych, które musisz poznać

2022-09-06

Ten, kto wybierze się w Góry Stołowe, od razu domyśli się, skąd wzięła się nazwa tego pasma. Charakterystyczny kształt skał przypomina bowiem gładką powierzchnię blatu. Ciekawy i odrobinę nietypowy krajobraz tego rejonu od lat sprawia, że turyści chętnie sprawdzają jakie atrakcje kryje tamtejszy Park Narodowy. Błędne Skały, czyli wyjątkowe skalne miasto to jedna z popularniejszych, ale przybyszów zachwyca także Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt Gór Stołowych. Czy warto go zdobyć? Według nas, jak najbardziej!

czytaj więcej

Piękne miejsca w górach – zawitaj na Ziemi Kłodzkiej

2022-08-24

Wyjazd w góry to prawdziwa uczta dla zmysłów. Nie inaczej jest w Sudetach Wschodnich. Chłód leczniczych wód Lądka-Zdroju, twarda ziemia pod stopami na szlakach wiodących na Śnieżnik, świeże górskie powietrze i pęd wiatru podczas rowerowych lub narciarskich ekscesów to powody, dla których turyści kochają Ziemię Kłodzką. Jednak przede wszystkim to wrażenia wizualne są tymi, które grają pierwsze skrzypce dla wędrowców, sportowców i kuracjuszy. Mowa tutaj o malowniczej scenerii oraz wyjątkowej architekturze niezwykłych lokacji, położonych w województwie dolnośląskim.

czytaj więcej

Kopalnia Uranu – zwiedzanie z dreszczykiem dla odważnych przyrodników

2022-08-12

Góry przyciągają miłośników przyrody z różnymi upodobaniami. Przede wszystkim są to spacerowicze nastawieni na podziwianie pięknych górskich krajobrazów, bujnych lasów oraz zielonych łąk. Jednak niekiedy w dolne rejony Polski zaglądają także turyści spragnieni mocniejszych wrażeń i poszukujący nieco bardziej mrocznych miejsc. Właśnie dla nich przeznaczone są takie lokacje jak Kopalnia Uranu w okolicach Stronia Śląskiego. Co da się tam znaleźć i czy można bezpiecznie się tam zapuścić, nie mając doświadczenia w zwiedzaniu jaskiń? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

czytaj więcej

Poznaj Zalew – Stara Morawa zaprasza fanów wodnych atrakcji!

2022-08-08

Odwieczny dylemat każdego urlopowicza, który planuje wyjazd w okresie letnim, to wybór między wypoczynkiem nad wodą, a spacerami po górskich szlakach. Oczywiście jest również wielu turystów z Polski oraz zza granicy, którzy wiedzą, że wcale nie muszą wybierać. Od lat gościmy takie osoby w Starej Morawie nad Zalewem. Jeśli więc chcesz pochodzić po ścieżkach turystycznych, ale również zamoczyć nogi, tutaj osiągniesz idealny kompromis.

czytaj więcej

Jaskinia Radochowska – sprawdź to wyjątkowe miejsce

2022-08-04

Nocek duży, gacek brunatny, mopek i podkowiec mały – takimi nazwami określa się gatunki nietoperzy, które uczyniły swoim domem jaskinię krasową położoną na Ziemi Kłodzkiej. Chociaż w sezonie zimowym śpią tam spokojnym snem, to po okresie hibernacji, czyli wiosną i latem, turyści mogą śmiało odwiedzać to miejsce. Jaskinia Radochowska to atrakcja, która z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy lubią oglądać ciekawe miejsca, ale nudzą się w muzeach pomiędzy zakurzonymi antykami.

czytaj więcej

Muzeum Ziemi – poznaj prastarą historię i zobacz dinozaury

2022-08-02

Wyjazd w góry z rodziną to świetny pomysł dla tych, którzy chcą, by niespożyta energia ich pociech znalazła ujście. Jest to także dobra opcja dla rodziców, którzy szukają sposobu, aby nieco zaktywizować małych leniuchów. Wybierając się na Ziemię Kłodzką, można wędrować górskimi szlakami, jeździć na nartach i rowerze, ale również znaleźć czas na chwilę wytchnienia i małą lekcję historii. Twoje dziecko niezbyt entuzjastycznie reaguje na wieść, że wybieracie się do muzeum? W takim razie poczekaj aż dowie się, że jedziecie zobaczyć dinozaury!

czytaj więcej

Ziemia Kłodzka – zwiedzaj, baw się i wypoczywaj

2022-07-28

Czy to możliwe, żeby istniało miejsce, w którym każdy urlopowicz będzie się dobrze bawił, niezależnie od preferencji? Być może nie, ale Ziemia Kłodzka z pewnością jest bardzo blisko spełnienia tego kryterium. Zarówno Polacy, jak i zagraniczni goście zaglądają do Starej Morawy, aby uczynić z niej bazę wypadową i zwiedzać okoliczne miasta i miasteczka lub chodzić po górskich szlakach i podziwiać malownicze widoki. To właśnie różnorodność atrakcji tak bardzo przyciąga odwiedzających do tego malowniczego regionu Polski.

czytaj więcej

Szlak z Czarnej Góry na Śnieżnik – piękne widoki gwarantowane!

2022-07-15

Sudety Wschodnie to góry, które od zawsze przyciągały turystów. Wśród nich znaleźć można amatorów sportów zimowych z Polski i z zza granicy, a także zapalonych górołazów. Chociaż ekstremalnych wrażeń nie brakuje na Ziemi Kłodzkiej, goszczą tu również często rodziny z dziećmi. Wcale nie jest powiedziane, że maluchy z rodzicami muszą ograniczyć się do pluskania nad Zalewem czy zwiedzania zabytków. Jeśli więc Twoje pociechy są na tyle odważne, by ruszyć z plecakiem w drogę, znajdziesz tu szlaki o stopniu trudności, z którym poradzi sobie cała familia. Jedna z takich tras prowadzi z Czarnej Góry na Śnieżnik.

czytaj więcej

Lądek-Zdrój – wycieczki piesze po dolnośląskim mieście uzdrowiskowym

2022-07-10

Nie bez powodu osobom, które wybierają się w góry, poleca się zabrać ze sobą parę solidnych butów. Ten, kto chce przeleżeć urlop, na ogół wybierze plażowanie nad morzem, natomiast górskie rejony nieodmiennie przyciągają spacerowiczów. Na pięknej Ziemi Kłodzkiej nie brakuje tras turystycznych, które zachęcają do podziwiania widoków oraz miejscowych atrakcji. Planując wycieczki piesze warto w szczególności uwzględnić Lądek-Zdrój i okolice. Urocza mieścinka kryje kilka niepozornych lecz pod wieloma względami wyjątkowych lokacji. Oto te, które chcieli byśmy polecić.

czytaj więcej

Wakacje w górach – świetnie wykorzystany bon turystyczny

2022-07-05

Wczasy z dziećmi często wyglądają dość podobnie. Wycieczka nad morze, zabawa w piasku i obiad w pobliskiej smażalni. Chociaż tego typu rekreacja ma swój urok, może stać się monotonna. Rodzic, który dba o rozwój swojego malucha, będzie chciał pokazać mu nieco większy kawałek świata i dostarczyć nowych bodźców. Właśnie dlatego wczasy w górach, zwłaszcza jeśli posiada się bon turystyczny, to doskonały pomysł. Zachęcamy do zabrania pociechy na Ziemię Kłodzką, gdzie znajdzie się czas na naukę o zabytkach, przebywanie na łonie natury oraz wesołą zabawę.

czytaj więcej

Postaw na polskie wody lecznicze – Lądek Zdrój

2022-07-01

W otoczeniu Gór Złotych oraz w pobliżu Masywu Śnieżnika położona jest mała i dość niepozorna miejscowość. Lądek Zdrój, bo o nim mowa, kryje jednak jedno z najstarszych uzdrowisk w całej Europie. Turyści zjeżdżają tam więc nie tylko po to, aby posiedzieć w klimatycznej kawiarence artystycznej Dom Klahra czy cieszyć się zielenią pięknych krajobrazów. Głównym celem wizyt jest przede wszystkim właśnie wiekowe uzdrowisko, w którym można zaznać dobrodziejstw naszych polskich wód leczniczych. Nawet jeśli urlop niekoniecznie musi oznaczać dla Ciebie kurację, powinieneś udać się tam chociaż raz.

czytaj więcej

Tlenoterapia – wskazania a urlop w górach

2022-06-21

Zdrowie to bezcenny skarb, który należy pielęgnować. Wiedzą o tym osoby, które w swoich planach urlopowych uwzględniają zabiegi wspomagające regenerację organizmu oraz poprawę kondycji. Dla typowych kuracjuszy Ziemia Kłodzka jest częstym kierunkiem odwiedzin. Można tutaj bowiem korzystać z ruskiej bani oraz dobrodziejstw leczniczych wód, o czystym górskim powietrzu nie wspominając. Jednak warto zdawać sobie także sprawę z tego, że wizyta w tym regionie to także dobra okazja, aby zainteresować się tlenoterapią. Kiedy warto się na to zdecydować?

czytaj więcej

Przełęcz Płoszczyna – udaj się na wycieczkę po granicy Polsko-Czeskiej

2022-06-15

Sudety Wschodnie to niezwykle piękne góry, które niezależnie od pory roku wabią turystów z Polski oraz z zza granicy. Żyjące tam zwierzęta, piękna choć surowa natura oraz świadomość przebywania na granicy między naszym krajem, a ziemią naszych czeskich sąsiadów, to jedne z licznych uroków tamtych okolic. Miejsca takie jak Przełęcz Płoszczyna z jej wijącymi się drogami sprawiają, że chętnie goszczą tam amatorzy spacerów, jazdy na rowerze, motorze, a nawet biegów narciarskich. Jeśli więc poszukujesz ciekawej trasy, chcesz podziwiać widoki i pobalansować chwilę na Polsko-Czeskiej granicy, pomyśl o wyprawie w tamte rejony.

czytaj więcej

Domek z banią w górach – poczuj ciepło zimową porą

2022-06-06

Zima w górach może być niezwykle piękna i właśnie dlatego najzimniejsze miesiące roku nie odstraszają turystów. Śnieg i lód stanowią wspaniałą oprawę dla szlaków turystycznych i znakomicie towarzyszą narciarzom czy snowboardzistom. Nie da się jednak ukryć, że nawet najwięksi entuzjaści zimowych sportów, nie są całkowicie odporni na chłód i od czasu do czasu poszukują odrobiny ciepła. To właśnie dla nich domek z ruską banią w górach może okazać się wymarzoną atrakcją. Na czym polega ta metoda terapii?

czytaj więcej

Wczasy dla singli w górach – naładuj baterie i ciesz się relaksem

2022-05-31

Podróże z rodziną, przyjaciółmi czy drugą połówką mogą być przyjemne, ale często wiążą się z chodzeniem na kompromisy czy rezygnowaniem z własnych przyjemności na rzecz towarzysza podróży. Jadąc na wczasy bez tak zwanej obstawy natomiast można odpocząć, mieć czas tylko dla siebie oraz robić, co nam się żywnie podoba. Nie każdemu zapewne spodoba się taka opcja, jednak są dwa typy osób, które mogą ucieszyć się z wakacji dla singli w górach. Komu zatem polecamy samotną wycieczkę do Starej Morawy? Przekonajcie się!

czytaj więcej

Trójmorski Wierch – zdobywaj szczyty w Sudetach Wschodnich

2022-05-27

Nie każdy szczyt wart zdobycia, musi być niesamowicie wysoki. Udowadnia to chociażby Trójmorski Wierch, który mierzy 1145 metrów. Dla zapalonego zdobywcy, takie wymiary być może nie prezentują się szczególnie imponująco, jeśli ma już za sobą kilkadziesiąt górskich wycieczek. Jednak trasa do niego prowadząca oraz roztaczające się z wysokości piękne widoki są wystarczająco dobrym powodem, aby spróbować się tam dostać. W Starej Morawie stacjonowało już wielu turystów, którzy z takiej wyprawy przynieśli wyjątkowe wspomnienia, niekiedy także uwiecznione na zdjęciach. Oto dlaczego warto podążyć ich śladami.

czytaj więcej

Domek w górach – cisza i spokój przede wszystkim

2022-05-24

Popularne powiedzenie mówi „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”. Chociaż używa się go nieco żartobliwie, nie da się ukryć, że czasem każdy potrzebuje trochę ciszy i spokoju, aby oderwać się od trudów codziennego życia. Podpowiadamy po cichu, że Bieszczady są już trochę przereklamowane, ale za to Stara Morawa i okolice mogą stanowić świetną alternatywę dla podróżników, którzy poszukują swojej odskoczni. Jakie lokacje mają szansę spodobać się takim osobom? Chętnie podpowiemy!

czytaj więcej

Rychleby – atrakcje w górach dla zapalonych kolarzy

2022-05-20

Góry, u podnóża których leży Stara Morawa oraz przyległe malownicze tereny to prawdziwy raj dla miłośników pieszych spacerów po szlakach, spokojnego podziwiania okoliczności przyrody oraz kontemplacji. Jednak często zjeżdżają tutaj także zapaleni rowerzyści i amatorzy enduro, którzy kochają szybką jazdę i aktywny tryb życia. W powiecie kłodzkim z pewnością nie będą się nudzić, śmigając po licznych trasach o zróżnicowanym stopniu trudności. Jednak tym, którym wciąż mało wrażeń, polecamy złożyć wizytę w Czechach, a konkretnie w Rychlebie. Droga wcale nie taka daleka, a przyjemność z jazdy nieopisana!

czytaj więcej

Domki w górach – wykorzystaj bon turystyczny, by zwiedzić ziemię kłodzką!

2022-05-16

Do niedawna zarówno zapaleni podróżnicy, jak i branża turystyczna przeżywali ciężkie chwile, związane z panującą na całym świecie pandemią. Odwołane wakacje wydawały się wówczas najmniejszym problemem, gdy na szali było zdrowie naszych bliskich. Jednak dzisiaj, kiedy sytuacja nieco się już uspokoiła, do obiektów noclegowych oraz lokalizacji turystycznych powoli wraca życie. Bon turystyczny to inicjatywa, która ma pomóc sektorowi hotelarskiemu, a także dać wielu osobom możliwość zabrania swoich pociech na niezapomniane wakacje. Zrealizować taki bon można właśnie w Starej Morawie!

czytaj więcej

Lądek Zdrój – poznaj trasy spacerowe w pobliżu uzdrowiska

2022-05-13

Wczasy w górach to najlepsza okazja, żeby zrobić coś dobrego dla swojego organizmu. Bez względu na to, czy przyjeżdżasz, aby podreperować zdrowie czy też pozytywnie wpłynąć na kondycję ciała, powinieneś zainteresować się trasami spacerowymi. To niekiedy wyzwanie dla nóg, ale także doskonały sposób na to, aby odetchnąć świeżym górskim powietrzem i nacieszyć się wspaniałymi widokami. Jeśli wybierasz się na ziemię kłodzką, nie zabraknie dla Ciebie ścieżek do przemierzenia. Jeszcze nie byłeś w Lądku Zdroju? W takim razie spakuj plecak, ubierz solidne buty i wyruszaj w drogę, by poznać tamtejsze trasy spacerowe.

czytaj więcej

Zabytki w górach – najciekawsze obiekty ziemi kłodzkiej

2022-05-10

Ścieżki dla turystów, szlaki rowerowe i trasy narciarskie to uwielbiane atrakcje wielu miłośników gór. Jednak wybierając się do województwa dolnośląskiego warto także brać pod uwagę inną opcje spędzenia czasu. Ziemia kłodzka kryje w sobie wiele niesamowitych zabytków, których zwiedzanie może okazać się świetnym sposobem na przywiezienie wyjątkowych wspomnień z podróży. Przedstawiamy kilka naszych propozycji, które powinny zaspokoić potrzebę obcowania z historią i kulturą tego barwnego regionu.

czytaj więcej

Biała Woda – spacer z widokami dla miłośników natury

2022-05-05

Wycieczka w dolne rejony Polski to dla naszego ciała często wyzwanie i przyjemność zarazem. Wiele osób wyjeżdża w góry, aby zafundować swoim płucom swoistą kurację oczyszczającą, nogom zapewnić wielogodzinną pracę na szlaku, dzięki której organizm nabierze kondycji, a oczom prawdziwą ucztę. Ten kto przebywa na ziemi kłodzkiej i nocuje w Starej Morawie z pewnością zna zarówno urok małych wioseczek, jak i piękno szlaków turystycznych. Chociaż zazwyczaj nie trzeba długo namawiać, to i tak zawsze polecamy tym osobom Białą Wodę i okolicę jako cel pieszej wycieczki.

czytaj więcej

Co daje tlenoterapia?

2022-05-02

Góry są bardzo dobrym kierunkiem podróży zarówno dla tych, którzy chcą poprawić swoją kondycję fizyczną, jak i podreperować zdrowie. Pełny energii amator sportów zimowych będzie mógł się wyszaleć, ale nie zabraknie też miejsc, w których można się wyciszyć lub poddać prozdrowotnym zabiegom. Jedną z ciekawszych kuracji, na które decydują się turyści odwiedzający województwo dolnośląskie, jest tlenoterapia. Na czym polega i dla kogo jest przeznaczona?

czytaj więcej

Zamek Karpień – atrakcja w górach do zwiedzania

2022-04-29

Stara Morawa to świetna miejscówka na urlop dla tych, którzy uwielbiają bliskość przyrody oraz podążanie pełnymi atrakcji szlakami. Plecak, butelka wody i dobre buty to obowiązkowy ekwipunek każdego, kto chce zobaczyć, jakie wyjątkowe miejscówki kryją się w pobliżu. Wielu naszych gości ceni Starą Morawę właśnie za to, że stanowi bazę wypadową dla wszelkiej maści podróżników, którzy chcą samodzielnie zgłębiać uroki powiatu kłodzkiego. Tym właśnie osobom bardzo często polecamy nasze ulubione miejscówki, które poruszają wyobraźnię i pozwalają poczuć się jak odkrywca. Jednym z takich miejsc są ruiny średniowiecznego zamku Karpień w pobliżu Lądka Zdroju. Za co go lubimy? O tym właśnie zamierzamy opowiedzieć.

czytaj więcej

Domek z ruską banią – wyjazd w góry to dobry czas na odprężenie

2022-04-27

Góry są otwarte zarówno na sportowców, którym nie straszne nawet największe mrozy, jak i na kuracjuszy, poszukujących odprężenia, relaksu i regeneracji. Ci pierwsi będą szaleć w ośrodkach narciarskich i spacerować po szlakach. Natomiast osoby, które chcą poddać się leczniczemu działaniu górskiego klimatu mogą nie tylko korzystać ze stref czystego powietrza, ale również wziąć udział w zabiegach typowych dla lokalnych sanatoriów. Jeśli więc planujecie złapać trochę ciepła i odprężyć się podczas urlopu na ziemi kłodzkiej, proponujemy ruską banię. Co to takiego i dlaczego warto wypróbować ten rodzaj kuracji? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

czytaj więcej

Twierdza Kłodzko – piękny zabytek i ciekawa atrakcja turystyczna

2022-04-20

Dzieła fortyfikacyjne, czyli budowle obronne są pozostałościami po działaniach wojska, a jednocześnie potrafią stanowić majestatyczne pamiątki dawnych czasów. Odwiedzanie tego typu lokacji to wspaniały przerywnik dla wypoczywających nad wodą lub spacerujących po górach turystów, który sprawia, że urlop staje się przygodą. Jednym z takich wyjątkowych miejscówek jest znajdująca się w województwie dolnośląskim Twierdza Kłodzko.

czytaj więcej

Jaskinia Niedźwiedzia – gdzie jest i czy warto się tam wybrać?

2022-04-13

Co wyobrażasz sobie, kiedy myślisz o podziwianiu piękna przyrody? Zapewne przed oczami staje Ci górski krajobraz, pachnące sosną lasy, szumiące morze lub kwiecista łąka. A co jeśli powiemy Ci, że w powiecie kłodzkim jedną z ciekawszych lokacji, pokazujących niezwykłe piękno przyrody jest ciemne, zimne i wilgotne miejsce? Jaskinia Niedźwiedzia znajdująca się w Kletnie zdecydowanie jest warta obejrzenia. Można przejść jej ścieżkami, podziwiając wyjątkową szatę naciekową, która stanowi spektakularny widok. A czy odważysz się na wycieczkę w wersji ekstremalnej? Dowiedz się więcej o tej niezwykłej atrakcji turystycznej.

czytaj więcej

Apartamenty Czarna Góra – nocleg dla amatorów sportów zimowych

2022-04-06

Aktywność i relaks to coś, co zdecydowanie powinno iść w parze. Zwłaszcza jeśli planujesz urlop. Wybierając się w góry być może zakładasz, że spędzisz czas na spacerach, wycieczkach rowerowych czy na nartach. Jeśli tak to wspaniale. Z całego serca polecamy zwłaszcza Czarna Góra Ski Resort, czyli ośrodek narciarski, w którym z pewnością nie zabraknie dla Ciebie atrakcji. Jednak niestety problem może pojawić się, jeśli postanowisz ugryźć więcej niż potrafisz przełknąć i zwyczajnie przeforsujesz organizm. W czasie gdy adrenalina skacze możesz tego nie poczuć, ale jeśli nie zapewnisz organizmowi regeneracji, dopadną Cię negatywne skutki przemęczenia. Podpowiadamy, jak tego uniknąć!

czytaj więcej

Wapiennik Łaskawy Kamień – wyjątkowa miejscówka w Starej Morawie

2022-03-30

Natura i kultura, technika i sztuka, historia i nowoczesność to zestawy przeciwieństw, które jednak łączą się w osobliwy sposób w miejscach takich jak Wapiennik Łaskawy Kamień. Jest to wyjątkowy obiekt, którego powstanie datuje się na wiek XIX. Ta niezwykła lokacja to piec szybowy, w którym jeszcze do 1920 roku wypalano skały wapienne, a zarazem architektoniczne dzieło, w którym dziś mieszczą się pracownie artystyczne oraz wiele innych turystycznych atrakcji. Wypoczywając w Starej Morawie zdecydowanie warto udać się tam i sprawdzić, jaka niezwykła industrialna budowla kryje się wśród bujnej roślinności.

czytaj więcej

Wczasy dla par w górach – letnie atrakcje do zwiedzania we dwoje

2022-03-23

Wczasy w górach to świetna opcja dla każdego, także dla turystów występujących w dwupaku. Te pary, które nie lubią wylegiwać się bezczynnie na plaży i wolą aktywnie spędzić czas, bez wątpienia będą zadowolone z wypadu do Starej Morawy i odwiedzenia okolicznych atrakcji. Duety, które chcą przeżyć romantyczne chwile również się nie zawiodą. Powiat kłodzki pełen jest urokliwych miejscówek, w których można stworzyć piękne wspomnienia i zabrać ze sobą wyjątkowe pamiątkowe fotografie. Jeśli więc zdecydujecie się zawitać w województwie dolnośląskim, podpowiemy wam jak najlepiej latem spędzić czas ze swoją drugą połową.

czytaj więcej

Tyrolka – Złoty Stok i jego największa atrakcja

2022-03-16

Trochę adrenaliny i wakacje z przygodą? Góry, dzika natura? Kopalnie i sztolnie?

Jeśli planujesz ciekawe wakacje to ruszaj na Ziemię Kłodzką, aby poczuć dreszczyk emocji i zaliczyć skok adrenaliny. Wówczas skierują się do Czarna Góra Resort na stoki narciarskie lub przejdą trasą ekstremalną w Jaskini Niedźwiedziej. Gdzie jeszcze można liczyć na ciekawe atrakcje, przeznaczone dla urlopowych poszukiwaczy przygód? Tyrolka w Złotym Stoku zaprasza turystów z całej Polski i nie tylko. Odpoczniesz w leczniczych wodach i uzdrowisku w Lądku Zdroju.

czytaj więcej

Znajdź dobry nocleg – Międzygórze i okolice

2022-03-09

Lubisz nietypową architekturę? W Polsce nie brakuje miast, które pokazują nam piękne przykłady gotyku, a także interesujących renesansowych budowli, uwielbianych przez romantyków. Jeżeli jesteś fanem tego typu zabudowań, zapewne widziałeś już wiele interesujących obiektów, wykorzystujących te style. Z pewnością jednak zaciekawi Cię również miejscowość utrzymana w stylu norweskim i tyrolskim, czyli urokliwe Międzygórze. Zajrzyj tam koniecznie, będąc na Ziemi Kłodzkiej, a kiedy już napatrzysz się na architektoniczne cudeńka, sprawdź też, jakie niespodzianki okolica kryje dla miłośników przyrody.

czytaj więcej

Spacer w chmurach – romantycznie na wysokościach

2022-03-02

Czasem mówi się, że ktoś spaceruje z głową w chmurach. Jeśli słyszałeś takie teksty na swój temat, może to oznaczać, że masz duszę romantyka. Podczas urlopu, nie daj sobie powiedzieć, że masz zejść na ziemię, bo możesz przegapić kilka naprawdę ciekawych atrakcji. Zwłaszcza górskie klimaty oraz obecność pięknej przyrody, sprzyjają marzycielom, więc rozważ wycieczkę w te rejony Polski, a jeśli naprawdę chcesz przejść się ścieżką w chmurach, koniecznie zajrzyj na chwilę do Czech. Znajdziesz tam, wysoką na 55 metrów, drewnianą konstrukcję i przejdziesz po krętych dróżkach, podziwiając przy okazji malowniczy krajobraz.

czytaj więcej

Stronie Śląskie – atrakcje dla turystów i wielbicieli natury

2022-02-23

Są turyści, którzy zawsze celują w wielkie miasta. Weekend w Warszawie, wycieczka do Krakowa czy urlop w Kołobrzegu to dla nich najlepszy pomysł na wakacje, do którego nie zniechęcają korki i wysokie ceny. Inni jednak wybierają mniejsze miasteczka, a nawet wioseczki, aby cieszyć się otaczającą przyrodą, spokojem oraz wyjątkowym klimatem. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, na pewno zainteresuje Cię Stronie Śląskie, czyli niewielka miejscowość położona na Ziemi Kłodzkiej. Sudety Wschodnie są wakacyjną destynacją, cenioną przez Polaków oraz gości z innych krajów, więc można spodziewać się, że nie zabraknie tam atrakcji turystycznych oraz pięknych widoków.

czytaj więcej

Wilczki – romantyczna przygoda nad wodospadem

2022-02-16

Sudety Wschodnie oraz otaczające je tereny należące do województwa dolnośląskiego są najlepszym dowodem, że nie trzeba jechać za granicę, aby trafić do wyjątkowego miejsca i cieszyć się bajkowym klimatem oraz bliskością przyrody. To właśnie do powiatu kłodzkiego przyjeżdżają turyści z różnych stron świata, aby zwiedzić najpiękniejsze rejony w pobliżu Masywu Śnieżnika. Wśród nich są także wyjątkowe zakatki, w których piękne chwile mogą przeżyć zakochani. Gdzie warto zawitać ze swoją drugą połową? Z pewnością do malowniczego Międzygórza.

czytaj więcej

Wakacje dla seniorów – czy Sudety Wschodnie to dobry pomysł?

2022-02-10

Na stacji benzynowej taki młody mówi do seniora „Trzeba mieć fantazję, dziadku!”. Po chwili rozpada się młodemu auto a senior mówi „Trzeba mieć fantazję i pieniądze, synku!”

Pamiętacie tę reklamę? Uwielbiam ją. Tak, jesień życia może być pięknym okresem, wystarczy o to zadbać. Dobra forma, uśmiech i pozytywne nastawienie - to wszystko czego potrzeba by rozpocząć kolejną podróż.

Wakacje dla seniorów to przecież nie tylko sanatorium i tężnia. W górach jest moc atrakcji, z których można skorzystać niezależnie od wieku.

czytaj więcej

Urlop w górach – gdzie pojechać, by dobrze się bawić?

2022-02-03

W górach jest wszystko co kocham! Taki niby slogan, ale naprawdę jest wiele fajnych albo super ciekawych atrakcji. A w moich górach – w masywie Śnieżnika, to nawet jest super kąpielisko w Zalew w Starej Morawie.

W górach możesz intensywnie spędzić dzień, wchodząc na kolejne szczyty. Lub całkiem spokojnie zrobić krótką przebieżkę. Przekonaj się, że Stara Morawa i okolice w powiecie kłodzkim to bardzo dobry wybór.

czytaj więcej

Ścieżka w Obłokach – wyjątkowy spacer i zjeżdżalnia

2022-01-26

Do sąsiada można udać się, żeby pożyczyć odrobinę soli, poprosić o zachowanie ciszy nocnej lub, jeśli jesteś z nim w dobrych stosunkach, zajrzeć na pogawędkę przy przysłowiowej herbatce. Jednak spędzając urlop w Sudetach Wschodnich, masz okazję przejechać się także do naszych sąsiadów, aby skorzystać ze zjeżdżalni. I to nie byle jakiej! Ścieżka w Obłokach to ogromna drewniana kładka ze zjeżdżalnią oraz innymi atrakcjami, licząca aż 55 metrów wysokości. Jeżeli jeszcze nie byłeś w Czechach, koniecznie pomyśl o sąsiedzkiej wizycie w pobliskiej Dolni Moravie.

czytaj więcej

Lądek Zdrój – noclegi w pobliżu najciekawszego uzdrowiska w Polsce

2022-01-19

Lądek Zdrój ceniony jest od bardzo dawna dzięki wodom leczniczym. Lądeckie źródła są słabo zmineralizowane. Zawierają związki fluoru, siarczany oraz niewielkie ilości radonu i produkty jego rozpadu promieniotwórczego. To właśnie tu bije aż 7 źródeł wód leczniczych.

Korzystanie z zabiegów przez kuracjuszy jest tu codziennością. To właśnie dzięki leczniczym właściwościom wód rozwinęła się zdrojowa część miasta.

Jednak warto mieć na uwadze, że w tych okolicach czeka na Ciebie o wiele więcej. Jeżeli więc nie planujesz dobroczynnej kąpieli, ale za to chętnie przywiózłbyś na zabieg seniorkę rodu, będziesz miał co robić w międzyczasie.

czytaj więcej

Góry, woda i unikalne atrakcje – Lądek Zdrój dla turystów

2022-01-13

Chyba każdy miłośnik spacerów po górskich szlakach wie, że stare góry takie jak w Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku są bardzo różnorodne. Od małych wypiętrzeń do wysokich szczytów.

Nie trzeba mieć super kondycji, żeby maszerować w tych górach, złapać bakcyla, porządnie się zmęczyć i naładować dobrą energią.

W naszych rejonach – Sudetach Wschodnich możesz także poznać dobrodziejstwa wód termalnych. Lądek Zdrój to najstarszy kurort wodoleczniczy w Polsce, którego odwiedzenia z pewnością nie pożałujesz. Dowiedz się, co jeszcze tam na Ciebie czeka.

czytaj więcej

Ząbkowice Śląskie – atrakcje dla fanów zwiedzania

2021-12-17

Jeśli jesteś fanem starych powieści, zamków oraz polskich gór, to z pewnością musisz wybrać się do Ząbkowic Śląskich. Czy wiesz, że to miasto przed II wojną światową nosiło nazwę "Frankenstein"? Czy ze względu na swoją potworność? Chociaż o lokalnej szajce grabarzy okradających zwłoki w XVII wieku, krążą dość przerażające opowieści.

czytaj więcej

Lądek Zdrój – co warto zobaczyć?

2021-12-15

Nie od dziś wiadomo, że o swoje zdrowie i dobre samopoczucie trzeba odpowiednio dbać. Jeśli więc czujesz się przemęczony miejskim życiem, zorganizuj sobie regenerujący urlop, każdy z nas ciężko pracuje i może podarować sobie kilka przyjemnych chwil.

Położony w Sudetach Wschodnich Lądek Zdrój to doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą zrobić swojemu organizmowi piękny prezent, odetchnąć górskim powietrzem i spędzić kilka miłych chwil w słynnym uzdrowisku. Dowiedz się, co czeka na Ciebie na miejscu oraz gdzie zanocować, żeby przy okazji zwiedzić jak najwięcej okolicznych atrakcji.

czytaj więcej

Dolnośląskie atrakcje – Międzygórze i okolice

2021-12-13

Biurowce i blokowiska to Twój codzienny widok?

W takim razie na urlopie z pewnością chętnie oderwiesz się od betonowych krajobrazów. Udaj się więc na Dolny Śląsk, gdzie architektura już niemłoda, a jednak wciąż piękna. I odetchnij świeżym górskim powietrzem... Międzygórze i okolice to atrakcje turystyczne, zabytki z ciekawą historią oraz okoliczności przyrody, które pozwolą na chwilę zapomnieć o wielkomiejskim pędzie. Przekonaj się, że ta urokliwa wioseczka i przyległe tereny to dobry kierunek urlopowej podróży.

czytaj więcej

Czarna Góra – co zwiedzić, by dobrze się bawić?

2021-12-10

Jakie miejsce szczególnie warto odwiedzić, jeśli lubi się aktywny wypoczynek? Mieszkańcy Dolnego Śląska z pewnością polecą ośrodek narciarski Czarna Góra. Co poleciliby natomiast latem? Również Czarną Górę! Bez względu na porę roku, nie zabraknie tam rozrywek dla turystów, którzy tłumnie przyjeżdżają z rodzinami, znajomymi czy partnerami, aby nawdychać się górskiego powietrza i dać sobie solidny wycisk dla zdrowia. My także polecamy taki pokrzepiający wysiłek każdemu i zapraszamy do sprawdzenia, jakie atrakcje Czarna Góra ma do zaoferowania. Poniżej nasze sugestie.

czytaj więcej

Sanktuarium Maria Śnieżna – sztuka sakralna w dolnośląskim wydaniu

2021-12-06

Województwo dolnośląskie, a przede wszystkim powiat kłodzki uważane jest za dobre miejsce dla turystów, którzy cenią sobie wypoczynek na łonie natury, spacery po górskich szlakach oraz sporty zimowe. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że te rejony kryją w sobie wiele atrakcji również dla sympatyków sztuki sakralnej oraz architektury neogotyckiej.

czytaj więcej

Pomysł na wczasy – w góry czy nad wodę?

2021-12-02

Przyjęło się, że w okresie wakacyjnym miłośnicy spacerów po górskich szlakach oraz wielbiciele wodnych atrakcji, rozjeżdżają się w dwóch różnych kierunkach. Obie opcje są bardzo kuszące, zwłaszcza, że zarówno wokół miejscowości położonych w górach, jak i tych nad wodą, znajdują się warte odwiedzenia ośrodki turystyczne.

czytaj więcej

Międzygórze – jakie atrakcje kryje okolica?

2021-11-25

Zagraniczne podróże pociągają wiele osób, jednak zwłaszcza teraz, kiedy odwiedzanie innych krajów wydaje się niezbyt bezpieczne, mamy dobrą okazję do tego, aby lepiej poznać piękno naszego kraju. Zakopane czy Kołobrzeg to w końcu nie wszystko co Polska ma do zaoferowania turystom. A poza tym korki, korki, korki…

czytaj więcej

Czarna Góra – kiedy rezerwować apartamenty w pobliżu?

2021-11-22

Ośrodek Narciarski Czarna Góra to miejsce, którego chyba nie trzeba przedstawiać miłośnikom sportów zimowych, ale również tych przy ładnej wiosennej i letniej aurze. Pieszo, na rowerze czy na nartach można bawić się tam znakomicie. Nie brakuje także atrakcji szczególnie w sezonie letnim, pięknych terenów położonych nad wodą czy miejsc przeznaczonych dla dzieci.

czytaj więcej

Jaskinia Niedźwiedzia – dowiedz się, gdzie jest jedna z ciekawszych atrakcji Dolnego Śląska

2021-11-19

Jeśli góry to Twój klimat, lubisz sporty zimowe, tułaczkę po pięknych szlakach widokowych oraz niebanalne atrakcje turystyczne, podczas urlopu skieruj się do powiatu kłodzkiego w województwie dolnośląskim. Znajdziesz tam wiele interesujących miejscówek, w których czeka na Ciebie moc wrażeń.

czytaj więcej

Czarna Góra - poznaj najciekawsze atrakcje

2021-11-16

Latem nadmorskie kurorty przeżywają prawdziwe oblężenie amatorów plażowania, którzy właśnie w najcieplejszym okresie roku najchętniej wyruszają na wakacje. Miłośnikom gór natomiast nie brakuje rozrywek oraz pięknych miejsc do odwiedzenia niezależnie od sezonu. I to jest powód, dla którego bez względu na porę roku warto zainteresować się odwiedzeniem województwa dolnośląskiego, a szczególnie Czarnej Góry, gdzie na turystów czeka moc atrakcji.

czytaj więcej

Czarna Góra – dla kogo Ski Resort to dobry pomysł na urlop?

2021-11-12

Popularną urlopową destynacją wśród amatorów zimowych sportów oraz rodzinnego wypoczynku jest Ski Resort Czarna Góra. Jest to rekreacyjny kompleks dla aktywnych. Czy ta miejscówka jest godna uwagi? Podpowiadamy.

czytaj więcej

Dolina Morawy – poznaj to wyjątkowe miejsce

2021-11-09

Sopot, Zakopane czy Kraków to popularne miejscówki turystyczne, które co roku odwiedza wiele osób. Jest duża szansa, że jeśli lubisz podróżować to już nie raz tam zawitałeś. Jednak chociaż niewątpliwie każdy z naszych rodzimych ośrodków turystycznych ma swój czar, to mimo wszystko warto wciąż szukać nowych, ciekawych lokacji, w których spędzenie urlopu pozwoli wypocząć lub będzie wspaniałą przygodą.

czytaj więcej