Ski Resort Czarna Góra

Czarna Góra Resort oferuje możliwość korzystania z licznych atrakcji, które sprzyjają ruchowi na świeżym powietrzu, takie jak znakomite trasy narciarskie, szlaki turystyczne czy lodowisko. Każdy zwolennik aktywnego trybu życia, niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania, znajdzie coś dla siebie.

Trasy narciarskie na Czarnej Górze:

Ośrodek Narciarski Czarna Góra to blisko 60 ha białego szaleństwa! Trasy zjazdowe obejmują północno-wschodnie stoki Czarnej Góry (1 205 m.n.p.m.) i Żmijowca (1 153 m.n.p.m.). Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dla początkujących polecamy polany narciarskie i trasy łatwe.

Niewielkie nachylenie, bardzo szerokie stoki i zróżnicowana infrastruktura – to jest to, co początkujący lubią najbardziej. I to właśnie zapewniamy – w dodatku z systemem sztucznego naśnieżania i oświetleniem. Dzięki temu zabawa trwa do późnej nocy!

Nasze polany: Bartusiowa, Jędrusiowa, Czarodziejska i Misiowa

Trasy łatweniebieskie: G, H, I, J, K, L, M i N

Dla średniozaawansowanych:

Trasy średnio trudne

Jeżeli jesteś gotowy na więcej – przetestuj długie i zróżnicowane trasy czerwone. Wybierz swoją ulubioną i szusuj aż do nocy!

Trasy średnio-trudne – czerwone:

Helly Hansen B Fis, C Fis, D Fis, E i F Fis

Najdłuższa z nich, trasa B, na którą wjedziesz naszą super szybką Luxtorpedą, jest oświetlona! 1 680 m jeżdżenia od 9:00 do 20:00.

Dla zaawansowanych - Czarna ściana

Dla szukający wrażeń i adrenaliny – przygotowaliśmy wyjątkowo wymagającą czarno – czerwoną trasę A, która pozwoli sprawdzić swoje możliwości najbardziej doświadczonym narciarzom.

Trasa trudna czarno-czerwona: A (o długości 1 600 m)

Dodatkowe atrakcje dla młodszych i starszych uczestników:

1. Animacje przy stoku

Przez cały okres ferii przy dolnej stacji kolei Efka prowadzone są animacje. Poranki poświęcone są zabawom muzyczno-sportowym, rozmaitym grom i konkursom.

2. Szkoła narciarsko-snowboardowa

Poprawnych nawyków i odpowiednich reguł jazdy można nauczyć się w Szkole Narciarsko-Snowboardowej Czarna Góra. Profesjonalni instruktorzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem by jak najlepiej nauczyć Was techniki jazdy na nartach lub desce. W okresie ferii szkoła przygotowała zajęcia w ramach Akademii Narciarskich w różnych grupach wiekowych.

3. Puchar Promyczka

Mnóstwo zabawy i sportowa rywalizacja dla najmłodszych. W każdy feryjny piątek na stoku przy wyciągach Baba i Jaga odbywać się będzie Puchar Promyczka. To zawody narciarskie dla wszystkich chętnych dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Organizatorzy zapewniają atmosferę godną profesjonalnych zawodów, pomiar czasu, podium i uroczystą dekorację zwycięzców, a przy tym zadbają o to by jak najlepiej bawił się i otrzymał medal każdy z uczestników.

4. Lodowisko Ice Arena Czarna Góra

Idealne miejsce dla kochających zimowe szaleństwo w innym wydaniu niż narty. To aż 800 metrów kwadratowych prawdziwej tafli lodu! W połączeniu z zimową atmosferą i wspaniałym klimatem dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń! Przy lodowisku dostępne są do wypożyczenia zarówno łyżwy (w cenie biletu wstępu), jak i inne akcesoria takie jak pingwinki, wspomagające naukę jazdy.

5. Alpine Coaster Czarna Żmija

Miłośnicy ekstremalnych doznań z całą pewnością nie przejdą obojętnie obok największego alpine coastera w Polsce. Tor wije się przez niemal kilometr, a wagonik rozpędza się nawet do 40 km/h. Ekscytująca trasa wiedzie przez trzy pętle, las oraz wiadukt nad potokiem. Widoki są naprawdę ujmujące. Czarną Żmiją mogą zjeżdżać zarówno dorośli, młodzież, jak i dzieci wraz z opiekunami.